Hongkongi, német és svájci művészekből álló csapat, valamint a lakónegyedben élő gyerekek díszítették ki a marosvásárhelyi Nicolae Bălcescu Általános Iskola épületét. A művészek és a hozzájuk csatlakozó gyermekek két hétig dolgoztak a 40 méter hosszú falat beborító alkotáson.
2022. augusztus 28., 16:462022. augusztus 28., 16:46
Óriási falfestménnyel várják a gyermekeket
Fotó: Rab Zoltán
Hongkongi, német és svájci művészekből álló csapat, valamint a lakónegyedben élő gyerekek díszítették ki a marosvásárhelyi Nicolae Bălcescu Általános Iskola épületét. A művészek és a hozzájuk csatlakozó gyermekek két hétig dolgoztak a 40 méter hosszú falat beborító alkotáson.
2022. augusztus 28., 16:462022. augusztus 28., 16:46
A Cup of Color, Színkehely nevű svájci szervezet tagjai a Marosvásárhely közeli Szabédon tartózkodnak már egy jó ideje, ahol többek között óvodát festettek ki. Felajánlották, hogy kiszínezik a Waldorf osztályoknak is helyet adó marosvásárhelyi Nicolae Bălcescu Általános Iskola külső falát.
Az utolsó simításokat végzik, iskolakezdésre minden kész lesz
Fotó: Rab Zoltán
Előbb a vázlat készült el, majd a végleges munka. A felhőkre rajzolták álmaikat, vágyaikat, mindennapjaik egy-egy kis részletét. Felmerült annak a lehetősége is, hogy más lakónegyedbeli iskolákat is ilyen óriás rajzokkal díszítsenek ki.
Együtt, egymást segítve messzebb lehet látni
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
A környékbeli gyermekek is részt vettek az alkotásban
Fotó: Rab Zoltán
A munka nyoma még a helyszínen
Fotó: Rab Zoltán
A Romániai Városok Szövetsége (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára. A szervezet kiemeli: az önkormányzatok a hatályos jogszabályok alapján, kényszerűen jártak el, amikor módosították az adókat.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
szóljon hozzá!