
Szelektív hulladékgyűjtésre buzdítanak. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Tájékoztatót és szelektív hulladékgyűjtéshez szükséges zsákokat juttatott el a gyergyószentmiklósi magánházakban élőkhöz az RDE Harghita Kft. A hulladékelszállítással és -feldolgozással megbízott szolgáltató célja, hogy csökkentse a szemétmennyiséget az újrahasznosítással.
2020. február 07., 14:412020. február 07., 14:41
2020. február 07., 14:422020. február 07., 14:42
Tavaly december közepén döntött a gyergyószentmiklósi képviselőtestület arról, hogy januártól a korábbi 6,77 lej helyett 7,64 lejt kell fizessenek a magánszemélyek a hulladékelszállításért, a jogi személyeknek pedig köbméterenként 116,06 lejbe kerül a szolgáltatás áfa nélkül. A többlethulladék (háztartás és lebomló) elszállítására is van lehetőség, ehhez 120 literes, legtöbb 15 kg-ig terhelhető zsákot igényelhetnek a magánszemélyek. Ennek költsége szintén 7,64 lej plusz áfa. Ezeket az információkat a szolgáltató cég ismertette a magánházban élőkkel, és három különböző színű zsákot osztott ki. Ezekben külön gyűjthető az újrahasznosítható hulladék. A sárgába kerülhet a műanyag és fém, a kékbe a papír, a zöldbe az üveg. A szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban tájékoztató füzetecskét is átadtak a lakosságnak.
A kiürített ép zsákokat visszaadják, a sérültet, kiszakadtat pedig ingyen kicserélik. A tömbházlakók továbbra is a lakónegyedekben elhelyezett különböző színű hulladékgyűjtő-hengerekben, szelektíven szabadulhatnak meg a szeméttől. A cél az lenne, hogy az újrahasznosítható hulladék ne kerüljön a háztartási szemét közé, és csökkentsék a város hulladékmennyiségét.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!