
Marosvásárhelyen már van rá példa, hogy kiszínezték a szürke betonfalat
Fotó: Haáz Vince
Szászrégenben elkészülhet az első engedélyezett graffitifal, és a tervek szerint a Rodnei lakónegyedi utcaművészeti alkotást újabbak fogják követni. Marosvásárhelyen egyébként van már ilyen.
2021. május 06., 14:452021. május 06., 14:45
2021. május 06., 14:472021. május 06., 14:47
Márk Endre szászrégeni polgármester közösségi oldalán osztotta meg, hogy a Rodnei lakónegyed játszóterén található falfelületen egy graffitis mestermunkát szeretnének megvalósítani. Ezért olyan helyi graffitiművészek jelentkezésére számítanak, akik szívesen vennének részt az első szászrégeni graffitifal megfestésében. Referenciákat, ötleteket, javaslatokat, valamint terveket és elképzeléseket az office@primariareghin.ro e-mail-címre lehet küldeni.
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen a Tudor lakónegyedben, a Cutezanței utcát szegélyező szürke támfalat már korábban lefestették művészetis diákok. Évekkel ezelőtt, amikor Marosvásárhely is pályázott a 2021-es európai kulturális főváros címre, a város sokszínűségét hangsúlyozó mintákat festettek, illetve azt követően újból hasonló jellegű festmények kerültek rá.
Érdeklődésünkre, hogy a marosvásárhelyi városháza tervez-e hasonló falfestést, graffitit rendelni, Borsos Csaba, a polgármester kommunikációs tanácsadója elmondta, egy erre vonatkozó határozattervezetet készül a tanács elé terjeszteni. Mint mondta, egyeztetett művészekkel,
Fotó: Haáz Vince
Korábban ott egy szökőkút működött rövid ideig, illetve egy kis park is van a közvetlen közelben, valamikor egy vendéglő is üzemelt, de jelenleg egy szomorú, szürke hely a város szívében.
Mint megtudtuk, Marosvásárhelyen már a nyár folyamán megvalósulhatnak a művészi elképzelések, tervek.
Fotó: Haáz Vince
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!