
Fotó: Bagi József
Tizenegyedik alkalommal szervezik meg az Örmény Művészeti Fesztivált Gyergyószentmiklóson. A háromnapos rendezvénysorozaton kiállításokat nyitnak meg, lesz könyvbemutató, előadások, vásár, gyermekfoglalkozás, ünnepi szentmise, örmény finomságok elkészítését lehet megtanulni, sőt ezúttal egy konferenciát is rendeznek.
2021. szeptember 09., 10:402021. szeptember 09., 10:40
A háromnapos Örmény Művészeti Fesztiválon ezúttal igyekeznek még nagyobb hangsúlyt fektetni a lakosság bevonására és a gyermekekre – ismertette Kulcsár László, a Gyergyói Örmény Katolikus Egyesület elnöke.
ezt követően egy kiállítást is megnyitnak az Örmény Közösségi Házban, illetve az Erdélyi örmény kántorkönyvekről és a perényi báró Lukács család történetéről is lesz előadás, majd a napot a Gyergyói örmények című könyv bemutatójával zárják.
A programsorozat igazán színes kínálata szombaton lesz, amikor megnyitják az örmény bazársort, ahol különböző örmény termékeket lehet majd vásárolni, lesz gyerekfoglalkozás, bemutatják, hogy hogyan készül a dalauzzi, a hurut, az ángádzsábourtészta. Hét különböző település főztjének köszönhetően meg lehet kóstolni a hurutos leveseket is. Emellett lesz gyerektánc-bemutató, továbbá gitár- és zongoraest.
Konferenciát is rendeznek, amely szombaton 10.30-kor kezdődik, zoomos kapcsolatnak köszönhetően lesznek láthatók és hallhatók az örményországi előadók.
– hangsúlyozta Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, aki nemcsak előadóként vesz részt a konferencián, hanem annak szervezésében is részt vállalt. A konferenciának két része lesz, délelőtt a gazdasági, turisztikai kérdések, délután pedig a kulturális és tanügyi lehetőségek kerülnek terítékre. A XI. Örmény Művészeti Fesztivál a vasárnap 12 órakor kezdődő ünnepi szentmisével zárul.
Korabeli iratok szerint az örmények 1688-ban telepedtek le Gyergyószentmiklóson.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
szóljon hozzá!