
Játszósarok az egyik ditrói Fészek rendezvényen. Kicsik és nagyok is kedvelik
Két új programot indít az új évben a gyergyóditrói Fészek, a helyi édesanyák szervezete: az egyik a gyermekeknek, a másik pedig az anyukáknak, a nőknek szól. Emellett sok más, már ismert programra is várják az érdeklődőket.
2019. január 19., 10:362019. január 19., 10:36
2019. január 19., 10:412019. január 19., 10:41
A ditrói Fészek Játékos Beszédbirodalomba várja a gyermekeket minden hónap utolsó péntekén 17 órától. A község egészségházának tornatermében két logopédus szakember tart majd foglalkozásokat a 3 évesnél nagyobb gyerekeknek, akik így
– hívta fel a figyelmet Puskásné Horváth Zsófia, a közösség illetékese. A ditrói Fészek másik új programja a PiheNő, amelynek szervezői minden hónap második keddjén délelőtt 11 órától a falu központjában nemrégiben nyílt Nagybögre kávézóba várják az édesanyákat.
hogy kifújjuk a gőzt, beszélgessünk egymással gyermeknevelésről, betegségekről, iskoláról, óvodáról, tésztasütésről, és utána, remélhetőleg, mindenki újult erővel, kicsit feltöltődve mehet a dolgára” – fogalmaztak a felhívásban.
Februárra farsangi kézműveskedést és farsangi bulit terveznek, készülnek a tavaszváró babaruhabörzére, amely március 9-én lesz, továbbá idén is számos érdekes előadásra kerül sor a Fészek szervezésében. Hangsúlyozták, nem csak a ditróiaknak szólnak programjaik,
ha az adott program kedvükre való. A ditrói Fészek minden programjára ingyenes a belepés a Ditrói Kulturális Egyesület és magáncégek támogatásának köszönhetően. Érdeklődni a 0744-169 104-es telefonon lehet.
Végül azt is megjegyezték, hogy folytatódik a Legyél jó, tegyél jót egész évben című jótékonysági élelmiszergyűjtő akciójuk. A bekapcsolódók nehezebb sorban élő, főleg sokgyermekes családoknak ajánlhatnak fel tartós élelmiszereket, amelyeket a központi Bartalis boltban kihelyezett ládába tehetnek.
Célba ért felajánlások
A ditrói Fészek ugyanakkor közölte, hogy a decemberi jótékonysági játékgyűjtő akciójukra felajánlott ajándékokat eljuttatták a község két napközijébe és három óvodájába. Mindenhol nagy volt az öröm, ahogyan a gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórház gyermekosztályán kezelt kis betegek körében is, akiknek szintén jutott az ajándékokból.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!