
Nyomatékot adott mondanivalójának a helyszínválasztással az RMDSZ-es képviselő
Fotó: Boda L. Gergely
Három olyan törvényjavaslatot ismertetett Csép Andrea parlamenti képviselő, amelyeket az RMDSZ terjesztett elő a nők védelmében, a családon belüli erőszak visszaszorításának érdekében.
2017. május 04., 17:352017. május 04., 17:35
2017. május 04., 18:572017. május 04., 18:57
A Maros megyei parlamenti képviselő csütörtökön szokatlan helyszínen, annak a marosvásárhelyi (Egyesülés negyedbeli) kávézónak a teraszán ismertette a törvényjavaslatokat, ahol januárban a pincérnőt meglőtte a volt élettársa. A családon belüli erőszak halálos áldozatává vált fiatal nő egy két és fél éves gyereket hagyott hátra, akinek rokonokhoz történő gyámságba helyezését a hivatal még mindig nem tette meg.
Csép Andrea elmondta, a pincérnő jelezte, hogy volt élettársa zaklatja, halálosan fenyegeti, ám a hatóságok nem tettek semmit. A távoltartást is hiába kérte, azt sem kapta meg, így történhetett meg az, hogy a férfi megkereste a nőt a munkahelyén, és fegyverével végzett vele.
– fogalmazott a politikus, aki elmondta, évente 200 nő válik a családon belüli erőszak áldozatává, veszti életét. Mivel 2017 az Európai Unióban a nők elleni erőszak felszámolásának az éve is, három törvénymódosítási javaslatot nyújtott be az RMDSZ a parlamenthez.
Fotó: Boda L. Gergely
A távoltartási rendelet kibocsátása időigényes, különböző bizonyítékok összegyűjtését, feljelentést, tanúvallomást igényel, és ha megadják is, legtöbb 72 órára – azt szeretnék most elérni, hogy
Ha a rendőrség azonnal tud cselekedni, megállapítva, hogy bántalmazás történt, számos további erőszakos cselekedetet meg lehetne előzni – ismertette a második javaslatot Csép Andrea.
A harmadik a bántalmazó büntethetőségére vonatkozik még olyan esetekben is, miután a felek „kibékültek”. Az erőszakos cselekedet után tett feljelentést követően ugyanis gyakran előfordul, hogy a bántalmazott nő visszavonja a feljelentését, arra hivatkozva, hogy már kibékültek a társával. Az RMDSZ parlamenti csoportja azt szeretné elérni, ha még ilyen
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
szóljon hozzá!