
Nyomatékot adott mondanivalójának a helyszínválasztással az RMDSZ-es képviselő
Fotó: Boda L. Gergely
Három olyan törvényjavaslatot ismertetett Csép Andrea parlamenti képviselő, amelyeket az RMDSZ terjesztett elő a nők védelmében, a családon belüli erőszak visszaszorításának érdekében.
2017. május 04., 17:352017. május 04., 17:35
2017. május 04., 18:572017. május 04., 18:57
A Maros megyei parlamenti képviselő csütörtökön szokatlan helyszínen, annak a marosvásárhelyi (Egyesülés negyedbeli) kávézónak a teraszán ismertette a törvényjavaslatokat, ahol januárban a pincérnőt meglőtte a volt élettársa. A családon belüli erőszak halálos áldozatává vált fiatal nő egy két és fél éves gyereket hagyott hátra, akinek rokonokhoz történő gyámságba helyezését a hivatal még mindig nem tette meg.
Csép Andrea elmondta, a pincérnő jelezte, hogy volt élettársa zaklatja, halálosan fenyegeti, ám a hatóságok nem tettek semmit. A távoltartást is hiába kérte, azt sem kapta meg, így történhetett meg az, hogy a férfi megkereste a nőt a munkahelyén, és fegyverével végzett vele.
– fogalmazott a politikus, aki elmondta, évente 200 nő válik a családon belüli erőszak áldozatává, veszti életét. Mivel 2017 az Európai Unióban a nők elleni erőszak felszámolásának az éve is, három törvénymódosítási javaslatot nyújtott be az RMDSZ a parlamenthez.
Fotó: Boda L. Gergely
A távoltartási rendelet kibocsátása időigényes, különböző bizonyítékok összegyűjtését, feljelentést, tanúvallomást igényel, és ha megadják is, legtöbb 72 órára – azt szeretnék most elérni, hogy
Ha a rendőrség azonnal tud cselekedni, megállapítva, hogy bántalmazás történt, számos további erőszakos cselekedetet meg lehetne előzni – ismertette a második javaslatot Csép Andrea.
A harmadik a bántalmazó büntethetőségére vonatkozik még olyan esetekben is, miután a felek „kibékültek”. Az erőszakos cselekedet után tett feljelentést követően ugyanis gyakran előfordul, hogy a bántalmazott nő visszavonja a feljelentését, arra hivatkozva, hogy már kibékültek a társával. Az RMDSZ parlamenti csoportja azt szeretné elérni, ha még ilyen
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) csütörtökön felszólította a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, hogy döntse el: kormányon vagy ellenzékben kíván politizálni.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben találkozott Roxana Mînzatuval, az Európai Bizottság ügyvezető alelnökével.
Jóváhagyta csütörtökön az oktatási minisztérium az általános iskolai beiratkozás 2026–2027-es tanévre érvényes menetrendjét.
Fel fogják függeszteni a gépjárművezetői engedélyét annak a sofőrnek, aki határidőig nem fizeti be a közlekedési szabálysértési bírságot – vezet be új szabályozást (amint hatályba lép) a kedden este elfogadott sürgősségi kormányrendelet.
A szervezett bűnözés és terrorizmus ellenes ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön razziát tartottak egy bukaresti éjszakai klubban.
Mintegy kilencven tonna, engedély nélküli helyen tárolt hulladékot foglaltak le a rendőrök Hargita megyében egy illegális hulladékgazdálkodási ügyben.
Drónt észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni szerdai orosz légitámadás során – tájékoztatott szerda este a védelmi minisztérium.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint előre tervezett munkálatok miatt több helyszínen is szünetelni fog az áramszolgáltatás Csíkszereda területén.
Egy tizenegy éves gyermek – kihasználva, hogy nem figyelnek rá – beült édesanyja autójába, elindította a motort és véletlenül elütötte az autó mellett tartózkodó anyját, aki megsérült szerdán este a Szeben megyei Sellenberken.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
szóljon hozzá!