
Fotó: Bíró Blanka
Felütötte a fejét a sertéspestis a sepsiszentgyörgyi Örkő-negyedben, ennek következményeként intézkedéseket hoztak a hatóságok, hogy megakadályozzák a járvány terjedését. Megnyugtatnak: csak azokat az állatokat kell elpusztítani, amelyeknél felmerül, hogy fertőzöttek.
2019. február 02., 16:352019. február 02., 16:35
Sikó Barabási Sándor főállatorvos az intézkedések kapcsán elmondta: folyamatosan felügyelik a fertőzésgóc környezetét, a kimenő járműveket ellenőrzik, hogy ne vihessenek ki élő állatot, húst, az autókat pedig fertőtlenítik.

A Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság pénteken este jelentette be, hogy a bukaresti laboratóriumból visszaigazolták az afrikai sertéspestis fertőzést, így azonnali intézkedéseket foganatosítottak, hogy megelőzzék a kór terjedését.
A felügyeletet 45 napig kell fenntartani, ha addig nem jelenik meg újabb eset. Hozzátette: a híresztelésekkel ellentétben, nem kell a disznókat a környéken elpusztítani, csak abban esetben, ha felmerül a gyanúja, hogy megfertőződtek.
Fotó: Bíró Blanka
Fotó: Bíró Blanka
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
szóljon hozzá!