
Fotó: Gálna Zoltán
A járvány terjedésének megakadályozása és korlátozása érdekében a Maros megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozó marosvásárhelyi Maros Megyei Klinikai Kórházban szigorú szabályokat léptettek érvénybe.
2020. március 17., 21:042020. március 17., 21:04
2020. március 17., 21:042020. március 17., 21:04
A Gheorghe Marinescu 1. szám alatti klinikák udvarán előszűrő sátrat állítottak fel, hogy a kórházba érkező valamennyi beteget ellenőrizhessék. A beutaltakon, még a sürgősségi eseteken is kötelező módon elvégzik a szűrést.
A kórház járóbeteg-rendelőinek várótermeiben legtöbb 4–5 személy tartózkodhat egy időben, szükség esetén módosítani fogják a rendelők munkaprogramját, amiről időben tájékoztatják majd a lakosságot. A sebészeten csak a sürgősségi eseteket látják el, ugyanakkor valamennyi részlegen felére csökkentik a kórházi beutalásokat, hogy prioritásként kezelhessék a sürgősségi ellátást.
Fotó: Gálna Zoltán
Azoknak a várandós nőknek, akiknél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja, a nőgyógyászati klinikán külön termet alakítottak ki, hogy tesztelhessék és elláthassák őket. Ugyanakkor a fertőző betegségek klinikáján ágyakat szabadítottak fel, hogy legyenek üres helyek a koronavírussal fertőzött személyek ellátására. Amennyiben szükség lesz rá, a kórház intenzív terápiás ágyakat is biztosít – tájékoztatott az intézmény sajtóosztálya.
Fotó: Gálna Zoltán
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
szóljon hozzá!