
Szigorítanak a székelyudvarhelyi városi piacon: bár a maszk viselése és a távolságtartás a koronavírus-járvány kezdete óta ajánlott a piactéren, az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy egyik szabályt sem tartották be az udvarhelyszékiek. Keddtől ellenőrzésekre is lehet számítani.
2020. augusztus 05., 11:512020. augusztus 05., 11:51
A különböző figyelmeztetések ellenére délelőttönként, főként a keddi piacnapon nagy a zsúfoltság a székelyudvarhelyi városi piacon. A városvezetés hétfőn folyatott megbeszélést a témában az állami és a helyi rendőrség képviselőivel.
– hangsúlyozta Zörgő Noémi. Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának sajtószóvivőjétől azt is megtudtuk, hogy kedden reggel már az állami és a helyi rendőrség segítette a piacon a szabályoknak megfelelő vásár megrendezését. A maszkviselés és a távolságtartás mellett ugyanis új rendszer szerint zajlik a bejárás a piactérre: két helyen, a Vásártér utca felől, valamint a hátsó parkolóból lehet bejutni a piac területére.
Az intézkedés lényege, hogy zsúfoltság esetén le lehet zárni a bejáratokat mindaddig, amíg a piactér megürül. Az illetékes ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy az elkövetkezőkben a hatóságok ellenőrizni is fogják a szabályok betartását.
Ugyancsak túlzsúfolódott a városi strand is az elmúlt napokban: a létesítményben az országos előírásoknak megfelelő szabályok mellett lehet hűsölni, mindez azt jelenti, hogy
A városvezetés ezért azt javasolja a lakosságnak, hogy indulás előtt érdemes érdeklődni a 0266-216006-os telefonszámon, hogy mennyire zsúfolt a létesítmény, illetve szabad-e a belépés. A maximális létszám elérésekor ugyanis felfüggesztik a belépést mindaddig, amíg a korábban érkezett fürdőzők távozásával ezt a korlátozást fel nem oldhatják. További megszorító intézkedéseket azonban nem tervez a polgármesteri hivatal.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
3 hozzászólás