
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Vélhetően szexuális zaklatásra bujtott fel egy mentális zavarokkal küzdő személyt, és gyermekpornográf felvételt terjesztett az interneten három gyanúsított, akiket 30 napos előzetes letartóztatásba helyeztek Maros megyében.
2024. június 28., 12:292024. június 28., 12:29
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) és a Maros megyei ügyészség három személy ellen folytatott nyomozást kiskorúak elleni szexuális zaklatásra való felbujtás és gyermekpornográfia ügyében.
A nyomozati anyag szerint a gyanúsítottak felbujtottak egy személyt – akiről ismert, hogy mentális zavarokkal küzd és jelenleg kórházi osztályon fekszik –, hogy többször megérintsen egy 8 éves kiskorút intim területen. Emellett
egyikük pedig egy közösségi oldalon keresztül terjesztette a pornográf anyagot – derül ki a rendőrségi közleményből.
Csütörtökön elrendelték a három gyanúsított 24 órás őrizetbe vételét, majd 30 napos előzetes letartóztatásukat.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében csütörtöktől. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
szóljon hozzá!