
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Harminc napos előzetes letartóztatásba került egy székelyudvarhelyi férfi, aki a gyanú szerint még december 3-án a betört egy kereskedelmi egységbe és szeszes italokat lopott – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. december 15., 14:332022. december 15., 14:33
A Hargita megyei rendőrségnek sikerült azonosítania azt a 41 éves férfit szerdán, aki feltehetően betört egy székelyudvarhelyi kereskedelmi egységbe, és szeszes italokat lopott még december 3-án. A férfit az azonosítás napján, azaz december 14-én őrizetbe vették és a megyei rendőrség fogvatartási létesítményébe szállították, majd csütörtökön elrendelték a 30 napos előzetes letartóztatásba vételét.
Az ügyben lopás miatt indítottak eljárást, a tájékoztatás szerint ügyészi koordinálással folytatják tovább a nyomozást az ügyben.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
1 hozzászólás