
Húsz napja van a kivitelezőnek az állványzat lebontására és elszállítására
Fotó: Haáz Vince
Augusztus 31-ig kellene befejezni a marosvásárhelyi Kultúrpalota felújítását, de a munkálatokat végző cég még a munka felénél sem tart, így egyértelmű, hogy nem is tudná betartani a vállalt időpontot. Ezért a Maros megyei önkormányzat – mint a Maros Megyei Múzeum és az ahhoz tartozó Kultúrpalota fenntartója – szerződést bontott a ploiești-i vállalattal.
2020. július 09., 16:592020. július 09., 16:59
Húsz napja van a ploiești-i SC Romconstruct Group SRL - SC Concas SA társulásnak, hogy elhagyja a Kultúrpalotát, amelynek felújításának jogát 2017-ben közbeszerzési eljáráson nyerte el.
A 2017. október 31-én megkötött szerződés szerint a nyertes cég vállalta, hogy 2020. augusztus 31-ig elvégzi a munkálatokat. Mivel jelenleg a kivitelezésnek alig a 40 százalékánál tartanak, egyértelmű, hogy a vállalt időpontig nem tudják azt befejezni; ráadásul
Fotó: Haáz Vince
Ahogy Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke fogalmazott, „amennyiben a munkálatok a terv szerint haladnak, a nyár végére a palotát a régi szépségében láthattuk volna. Sajnos, ez nem így történt”. Majd hozzátette, több oka is van ennek, egy része a közbeszerzési törvénnyel kapcsolatos.
– magyarázta a törvény miatti visszásságokat Péter Ferenc. Tőle tudjuk azt is, hogy a Kultúrpalota esetében a nyertes cég a munkálatok becsült értékének kevesebb, mint 80 százalékával egyenértékű árajánlatot nyújtott be. Ugyanakkor
Annak ellenére, hogy többször is kaptak haladékot, a figyelmeztetések ellenére sem alkalmaztak több munkást, és nem gyorsítottak a munkálatok ütemén. A július 6-i szerződésbontás után a cégnek húsz nap áll a rendelkezésére, hogy távozzon. A következő lépés egy újabb közbeszerzési eljárás meghirdetése lesz.
Várni kell még arra, hogy a Kultúrpalotát teljes pompájában láthassuk
Fotó: Haáz Vince
Mindeközben a látogatók megtekinthetik a földszinten az előcsarnokot és a nagy koncerttermet, az első emeleten pedig a Tükörterem, a szecessziós kiállítás, a Dr. Bernády György, valamint az Emil Dandea emlékszoba látható. Ahogy Váry Florentina, a Maros megyei múzeum munkatársa érdeklődésünkre elmondta, továbbra is a téli órarend szerint várják a látogatókat, vagyis
A múzeum felkészült a koronavírus-járvány miatt elrendelt biztonsági előírásokra is. A látogatóknak belépéskor fertőtleníteniük kell a kezüket és a látogatás ideje alatt kötelezően szájmaszkot kell viselniük, valamint betartani a 2 méter távolságot a többi látogatótól. Minden látogató esetében testhőmérséklet is mérnek és amennyiben az meghaladja a 37,3 Celsius-fokot, nem engedélyezik a belépést.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
szóljon hozzá!