
Nem mindenhol elégedettek a lakók, mivel az elvégzett munka minősége kívánnivalót hagy maga után. A szerződésbontás miatt hat tömbház hőszigetelése csak tavasszal folytatódhat
Fotó: Haáz Vince
A lakók panaszai nyomán szerződést bontott a marosvásárhelyi városháza az egyik, tömbházakat szigetelő vállalkozással. Hat tömbház hőszigetelése marad így függőben – várhatóan csak április végén folytatódhatnak a munkálatok. A felmerült aggályokról, de a városszintű hőszigetelési programról, a soron következő hőszigetelésekről a városháza sajtóirodájától érdeklődtünk.
2021. január 13., 08:532021. január 13., 08:53
Marosvásárhelyen jelenleg a városházának több szakcéggel van megkötött szerződése a tömbházak hőszigetelésekre, egyikkel azonban egyoldalúan felbontották a megállapodást. Mint megtudtuk,
Többek között azt sérelmezték, hogy az elkezdett munkálatokat nem fejezték be, és ez miatt
A bepanaszolt cég hat tömbház hőszigetelését vállalta el, többnek is nekifogott, de egyik munkálatot sem fejezte be. A városháza sajtóirodájától megtudtuk, hogy
Az említett okok miatt a városháza végül egyoldalúan felbontotta a szerződést a céggel. Következő lépésként január közepétől a polgármesteri hivatal által megbízott szakemberek részletes átvételt készítenek a szóban forgó cég által elvégzett valamennyi munkálatról. Ugyanakkor a városháza új közbeszerzési eljárást indít a tömbházak hőszigetelési programjának folytatására.
Marosvásárhelyen mindeddig 140 tömbházat hőszigeteltek, és több száz kérést fogalmaztak meg a lakástulajdonosi társulások arra vonatkozóan, hogy csatlakoznának a programhoz. A hőszigetelésre az egyik lehetőség a fejlesztési minisztérium által biztosított többéves tömbházfelújítási program. Ebben az esetben a szaktárca dönti el, hogy évente mekkora összeget tud szánni a korszerűsítésre egy-egy település esetében.
Ez esetben a minisztérium fizeti a költségek 60 százalékát, a városháza további 15 százalékot, míg a lakókra a végösszeg 25 százaléka hárul. Marosvásárhelyen több tíz lakástulajdonosi társulás jelezte a városházánál, hogy részt szeretnének venni ebben a programban.
A másik lehetőség a tömbházakat hőszigetelésére az uniós pályázat. Ez azt jelenti, hogy a városháza pályázatot nyújt be, és a munkálatok értékének 60 százalékát vissza nem térítendő támogatásból fedik le. A fennmaradó 40 százalék két részre osztódik, helyi döntés alapján 30 százalékát fizeti a városháza, a helyi költségvetésből, míg 10 százaléka marad a lakóknak.
Ezek a tömbházak az Argeșului, a Moldova, a Cernavodă, a Transilvaniei, a Dózsa György és a Măgurei utcákban, valamint az Állomás téren vannak. Ezek esetében a munkálatokat még nem kezdték el.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
szóljon hozzá!