
Fotó: Román Rendőrség/Facebook
Nem tudta sokáig élvezni a lopott szerszámokat, hiszen mindössze négy nap alatt el is fogták a marosvásárhelyi rendőrök a tolvajt, aki egy raktárból tulajdonított el szerszámokat 25 ezer lej értékben.
2025. január 17., 19:592025. január 17., 19:59
2025. január 17., 20:002025. január 17., 20:00
A marosvásárhelyi rendőröket január 11-én értesítették arról, hogy 10-éről 11-ére virradó éjszaka ismeretlen tettesek betörtek egy raktárba, ahonnan szerszámokat és egyéb értéktárgyakat loptak el, összesen 25 ezer lej értékben.
A nyomozás eredményeként a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított 32 éves marosvásárhelyi férfit január 15-én 24 órás őrizetbe vettek, másnap pedig 30 napos előzetes letartóztatást rendeltek el ellene.
– közölte a Maros megyei rendőrség sajtóosztálya.
A nyomozás folytatódik minősített lopás bűncselekményének gyanújával a marosvásárhelyi ügyészség felügyelete alatt.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
szóljon hozzá!