
A város fontosabb kijárataihoz is szerelnek kamerát
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Elkezdődött a térfigyelő kamerák hálózatának kiépítése Gyergyószentmiklóson. Múlt héten a belső rendszer telepítése zajlott, ezen a héten pedig a város bejáratainál helyeznek el kamerákat.
2019. szeptember 09., 11:542019. szeptember 09., 11:54
Megkapta Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala az utolsó engedélyeket is az áramszolgáltatótól az oszlophasználatokra, így ezen a héten elkezdődhet a térfigyelő kamerák felszerelése. Első körben a belső hálózat telepítése zajlik, amelyre utólag is rá lehet majd csatlakozni, valamint a város főbb ki- és bejárataihoz – a gyilkostóihoz, a tekerőpatakihoz, az alfalvihoz, illetve a szárhegyihez – szerelnek fel kamerákat. E tizenkét berendezés már raktáron vannak, és
A későbbiekben a város forgalmasabb és veszélyesebb pontjaira is kamerákat szerelnek, amelyeknek felvételeit a nap huszonnégy órájában a helyi rendőrség figyeli majd.
A kamerarendszer kiépítésének terv szerinti összköltsége meghaladja a százezer eurót, és a város mintegy negyven pontjára összesen száznyolc kamera kerül.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
1 hozzászólás