
Az emlékezés, a hálaadás szellemében zajlott a gyergyószentmiklósi templomban tartott esemény, amely egy több állomásos körútnak volt a része
Fotó: Pethő Melánia
Rendhagyó módon, a művészetek és az irodalom nyelvén szólt az ige, az ima a gyergyószentmiklósi Szent Anna Gyermekvédelmi Központ péntek délelőtti hálaadó szentmiséjén a Szent Miklós templomban. Böjte atya neveltjeit Herczegh Anita, Magyarország államfőjének felesége is elkísérte az eseményre.
2018. október 05., 17:522018. október 05., 17:52
Bár szokatlan időpontban, pénteken délelőtt 10 órától hirdettek szentmisét a Szent Miklós templomban, népes hívőközösség gyűlt össze, hogy Böjte Csaba, ferences szerzetes gyergyószentmiklósi neveltjei mellett együtt adjanak hálát a Dévai Szent Ferenc Alapítvány 25 éves fennállásáért. Az alkalom pénteki időzítése nem volt véletlen: a katolikus egyház egy nappal korábban, október 4-én ünnepelte az alapítvány névadója, Assisi Szent Ferenc emléknapját. Az emlékezés, a hálaadás szellemében zajlott a gyergyószentmiklósi templomban tartott esemény, amely egy több állomásos körútnak volt a része.
A Dévai Szent Ferenc Alapítvány támogatójaként rendszeresen ellátogat Böjte Csaba atya gyermekvédelmi központjaiba Herczegh Anita. A gyergyószentmiklósi Szent Anna otthonba visszatérő vendégként érkezett pénteken.
– mondta el Áder János köztársasági elnök felesége. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány tevékenységét méltatva azt mondta, a tény, hogy mára hatalmas mérteket öltött Böjte Csaba kezdeményezése, jelzi, hogy mekkora igény, szükség volt rá.
Herczegh Anita visszatérő vendég. Az otthonban nevelkedő gyerekekkel és a nevelőkkel együtt vett részt a hálaadó szentmisén
Fotó: Pethő Melánia
– fogalmazott. Kiemelte, „az, hogy Böjte Csaba létrehozta és működteti a Szent Ferenc Alapítványt, és nekünk van ami mellé állnunk, az atyának a megköszönhetetlen jósága miatt van.” Az alapítvány otthonaiban nevelkedő gyermekekről pedig úgy nyilatkozott, „fantasztikus élmény találkozni velük. Jó helyen vannak az otthonban, meleget, melegséget, ételt és minden támogatást megkapnak, de az ölelés, az nekik sosem elég...”
A pénteki ünnepségen kezdésként Szent Ferenc életéről szóló színdarabot mutattak be Csaba testvér nagyszalontai neveltjei, majd a zene, a vers nyelvén folytatódott a hálaadás: Várnagy Andrea, magyarországi zongoraművész Zenevarázslat nevű programját hozta el Gyergyóba. Lányával, Lilivel négykezeseket játszva szólaltatták meg a dallamokat, egy-egy darab után magyarázattal szolgálva a műről, szerzőjéről.
Az alapítvány nagyszalontai neveltjei színdarabban mutatták be Szent Ferenc életét
Fotó: Pethő Melánia
A program célja, hogy közelebb vigye a fiatalokhoz a klasszikus zenét, a négykezes előadásmód pedig vágyat keltsen bennük a közös zenélésre. Az egyes zeneművek előtt, mintegy rávezetésként a darabok hangulatára, verseket is hallhattak a résztvevők Várnagy Andrea előadásban, illetve tőle jött a biztatás is:
A kudarcok után fel kell állni, a hibákból le kell vonni a következtetéseket, és kitartó munkával, hittel folytatni kell az elkezdetteket.
Böjte Csaba atya hasonló gondolatokkal tarisznyálta fel a jelenlévőket. Saját példával mutatott rá, hogyan élhető át a jónak lenni jó élménye, kiemelve, hogy
Kapcsolódva a versekkel színesített zongorakoncerthez, Csaba testvér Petőfi Sándor szerelmi életéből vett részletek elmesélésével adta hírül: tervben van a Szerelem-tanösvény megalapítása. Várnagy Andreával közös célként jelentette be: a versek, a zene segítségével kívánják létrehozni a „tanösvényt”, amelynek az önismeret kérdéskörétől az udvarláson, jegyességen, házasságon át a gyermekvállalás témájáig kilenc állomást terveznek.
– fogalmazott Böjte atya.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás