
Kisbuszokkal lehet a reptérről hazajutni. Fokozott óvintézkedések közepette lehet felülni a járatokra
Fotó: Haáz Vince
Szerdától újra naponta lehet majd Marosvásárhelyről Budapestre repülni, és ezekre a járatokra egyre nagyobb az érdeklődés. Az utazni, dolgozni készülők ugyanakkor nagy figyelemmel követik a készenléti helyzetet felügyelő csoport döntéseit is, hogy kiderüljön, mikortól lehet Londonba vagy a népszerű egyiptomi, törökországi és görögországi üdülőtelepekre repülni.
2020. június 30., 18:582020. június 30., 18:58
Jelenleg Marosvásárhelyről Budapestre és Németországba lehet légi úton eljutni. Mint Peti András reptérigazgató megkeresésünkre elmondta,
Július elsejétől újra naponta lesz menetrend szerinti járat a magyar fővárosba, eziránt is nagy az érdeklődés. A budapesti járatok indulási és érkezési időpontja nem egységes, ezekről érdeklődni lehet a repülőgép-társaság honlapján, jegyfoglaláskor.
Peti András azt is elmondta, hogy nagyon sokan érdeklődnek a londoni járatok újraindítása iránt, de ezt a döntést kormányszinten hozzák meg. Amikor Angliában nem lesz magas a koronavírusos fertőzöttek száma, akkor indulhat újra a légi közlekedés.
Szintén nagy érdeklődés övezi a közkedvelt, előző években nagy sikernek örvendő törökországi, antalyai charterjáratok újraindítását is, de a beígért egyiptomi, tunéziai és görög charterjárat indulásáról is érdeklődnek. „Ezeket a fontos döntéseket nem a repülőterek és a szolgáltatók, hanem a készenléti helyzetet felügyelő csoport illetékesei hozzák meg, így az ő döntéseiket kell figyelni. Általában hétfőnként szoktak az országok besorolásán változtatni.”
Kijutás a reptérre és onnan vissza
Ami a marosvásárhelyi repülőtérre való eljutást és onnan továbbutazást illeti, két busztársaság is kínálja a szolgáltatásait, a Niraj Transfer, amelynek kisbuszai 30 lejért szállítják ki Marosvásárhelyről az utast, illetve szállítják vissza Vidrátszegről a városba. Hargita és Kovászna megyéből többek között a Vándor Székely kisbuszaival lehet a marosvásárhelyi reptérre utazni.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!