
Fotó: Haáz Vince
Kánikula lesz a hétvégén a Bánságban, a Körösvidéken és Olténia nyugati és déli régióiban – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2024. augusztus 30., 11:522024. augusztus 30., 11:52
A 33–35 fok közötti csúcsértékeket jelző sárga kód a pénteki napra, míg egy újabb, 34–36 fok körüli maximumokat jelző sárga kód szombatra és vasárnapra érvényes.
Helyenként az éjszakák sem hoznak lehűlést, 17–22 fok lesz a leghűvösebb órában is – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Jövő héten az ország nyugati és délnyugati régióiban kitart a szokatlan meleg, főleg a délutáni órákban kell kánikulára számítani.
Ami Székelyföldet és az előttünk álló hétvégét illeti, szombaton napközben 27–34 Celsius-fokos csúcsértékekre lehet számítani, helyenként villámlásokkal kísért záporokkal, zivatarokkal, és vasárnap, szeptember elsején is hasonló felmelegedés várható, ám sokkal kevesebb valószínűséggel fog esni. A hajnalok helyenként hűvősek lesznek, 10 fok alá is eshet a hőmérséklet.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!