
Hosszú folyamat elé néznek a jelöltek. Karácsony előtti napokban kapják meg az iskolavezetői kinevezéseket a sikeres vizsga esetén. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szeptember elsején az oktatási intézmények igazgatói és aligazgatói számára lejárt a versenyvizsgával elnyert négyéves mandátum, azóta a megyei tanfelügyelőségek neveztek ki ideiglenesen iskolavezetőket a következő fél évre. Szerdától pedig le lehet adni a jelentkezési dossziékat a versenyvizsgán elnyerhető hosszabb távú tisztségre, amelyek a sikeres versenyvizsga után január 10-től, a következő félévtől lesznek érvényesek.
2021. szeptember 15., 09:312021. szeptember 15., 09:31
2021. szeptember 15., 10:342021. szeptember 15., 10:34
Szeptember 14-én kezdődött el a romániai iskolák igazgatói tisztségének betöltésére kiírt versenyvizsga meghirdetése, amelyet most legálisan lehet megtartani, miután a törvénymódosítás hétfőn megjelent a Hivatalos Közlönyben. Az iskolaigazgatók versenyvizsgáját nemrég felfüggesztették, majd a kormány augusztus 30-i ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely módosította a tavalyi 55-ös számú törvénynek azt a cikkelyét, amely lehetővé tette a versenyvizsga megtartását. Így a törvény szövege kiegészült az iskolaigazgatói versenyvizsga lebonyolítására vonatkozó résszel.
Október elsején lehet benyújtani az esetleges hibák kijavítására irányuló kérelmeket, amelyeket október 4-6. között javítanak ki. Október 7-én teszik közzé az elfogadott jelöltek listáját. Október 8-án jelölik ki a vizsgaközpontokat, majd október 13-án kerül sor a pályázók elosztására a központok között, és október 15-én lesz az írásbeli vizsga, amelynek eredményeit még aznap közzéteszik.
Október 21-27. között választanak tanegységet a jelentkezők, október 28-29. között kerül sor a tanári-, helyi hatóságok- és vállalatok/egyetemek kérvényeinek benyújtására a felvételi bizottság tagjainak kinevezésére, majd november 1-10. között állnak össze az interjúbizottságok, és miután közzéteszik az interjúk menetét,
December 13-án döntenek a jelöltek arról, hogy melyik tanintézetet vagy tisztséget választják, amennyiben több pozícióra/tanegységre is jelentkeztek. December 17-én hivatalosítják a végeredményeket, és még karácsony előtt, december 20-22. között megkapják a kinevezési határozatokat 2022. január 10-ei hatállyal.
A 2021-2022-es tanév első félévére a megyei tanfelügyelőségek ideiglenesen neveztek ki iskolavezetőket, akik január 10-éig vezetik kinevezéssel a tanintézeteket, ugyanis szeptember elsején mindenkinek lejárt a mandátuma vagy ideiglenes kinevezése.
Maros megyében minden iskolában van jelenleg kinevezett igazgató – tudtuk meg Irimie-Matei Cameliától, a tanfelügyelőség sajtófelelősétől.
Maros megyében 166 igazgatói- és 110 aligazgatói tisztség elfoglalására hirdették meg kedden a versenyvizsgát, Hargita megyében pedig összesen 131 igazgatói- és 61 aligazgatói tisztség elfoglalására írtak ki versenyvizsgát – közölték a meghirdetett állások listáját a megyei tanfelügyelőségek.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!