
Fotó: Molnár Krisztina
A lövétei Kisboldogasszony-plébániatemplom Szent Mihály-mellékoltára elé felállított szent sírnál, helyi nevén gyöngyös koporsónál a nagypénteki, délután hat órakor kezdődő szertartást követően a szentségimádás alatt és nagyszombaton délután öt órától este nyolcig tizenöt perces váltásokkal az idén nagykorúsított legények közül nyolcan állnak strázsát, majd a feltámadási körmeneten kísérik az Oltáriszentséget.
2017. április 14., 12:572017. április 14., 12:57
2017. április 14., 13:442017. április 14., 13:44
Péntek este kilenc órától fáklyás keresztutat járnak a templom körül a lövétei fiatalok. A gyöngyös koporsót 1886-ban közadakozásból vásárolták, és
A második világháború után György Árpád plébános vezette be a napjainkig gyakorolt szentsír-őrzés szokását Lövétén.
Fotó: Molnár Krisztina
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány keretében működő Szent Imre Társulat húsvétvasárnap délelőtt tíz órától negyvenöt fiatal közreműködésével mutatja be a Passió 2017 című misztériumjátékot a lövétei templomtéren. Páll Emőke Saroltától, az alapítvány munkatársától megtudtuk, a fiatalok időt és energiát nem sajnálva februártól jártak próbákra és készítették lelküket.
Fotó: Molnár Krisztina
A negyvenperces, zenére és pantomimra épülő produkció a megváltás történetét mutatja be Jézus szenvedésétől a Szentlélek eljöveteléig. Idén Jézus szerepében Gábos Levente látható, Máriát Lázár Orsolya, Pilátust Elekes Róbert alakítja. Narrátor György Hunor Árpád, rendezők a Szent Gellért Alapítvány vezetője, György Attila és felesége, Ida, valamint Theil Emília, zenei rendező Ilyés Kinga és Lázár Andrea.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!