A Szentegyházi Gyermekfilharmónia 1982-ben alakult, jelenleg mintegy 140 tagja van
Fotó: Szentegyházi Gyermekfilharmónia/facebook
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ. Ezúttal céhes városban lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
2025. január 22., 13:482025. január 22., 13:48
Kovászna Megye Tanácsa és a művelődési központ idén is méltó módon ünnepli meg a magyar kultúra napját, ezúttal Kézdivásárhelyen. Pénteken 18 órától az itteni Vigadó Művelődési Központban (ahol első ízben 1985 márciusában vendégszerepelt) lép fel a világhírű Szentegyházi Gyermekfilharmónia, amely népdalok, katonadalok és más nemzetek dalainak bemutatása révén nyújt lenyűgöző zenei élményt.
Haáz Sándor, a Szentegyházi Gyermekfilharmónia karnagya két díjat is átvehetett a legutóbbi Prima Primissima Díjátadó Gálán
Fotó: Katona Szabolcs
Bár a Háromszék Kultúrájáért díjat hagyományosan ezen a napon szokták átadni, idén – a kitüntetett személy, Pozsony Ferenc sajnálatos betegsége miatt – egy későbbi időpontban nyújtják át.
A gyermekfilharmónia 1982-ben alakult Haáz Sándor karnagy vezetésével, egy évvel később vette fel ezt a nevet, jelenleg mintegy 140 diák alkotja. Tavaly októberben a sepsiszentgyörgyi közönséget örvendeztették meg évadnyitó koncertjükkel. Ugyancsak az elmúlt év végén a budapesti Müpában megrendezett Prima Primissima-gálán a fődíj mellett a közönségdíjat is elnyerték, anyaországi adventi körútjuk keretében pedig a Polgári Magyarországért Díj átadó ünnepségén is hangversenyeztek.
Nem állíthatjuk, hogy Illyefalván őrizték volna a farsangi hagyományokat, hiszen évek óta eseménytelenül teltek el a vízkereszt és húshagyókedd közötti hetek. Egészen mostanáig.
Közúti ellenőrzések sorozatát folytatták a Hargita megyei rendőrök pénteken éjjel. Több szabálysértést is tapasztaltak, büntetéseket róttak ki és egy jogosítványt is bevontak.
A Marosszentgyörgyhöz tartozó Tófalvára riasztották a tűzoltókat péntek délután. Három hektárnyi területen égett a száraz növényzet.
Egy fiatal férfit súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba miután súlyos autóbalesetet szenvedett a maros megyei Sázszbonyhán.
Ahogy mondani szokták, emberségből jelesre vizsgázott az a Csíkszeredában hóeltakarítást végző férfi, aki kiszállva a járdákat takarító munkagépből, átsegített egy idős nőt az átjárón, miközben az autósok türelmesen várakoztak.
Ahogy az az előrejelzések alapján várható volt, újból téliesre fordult az időjárás országszerte szombat reggeltől. Jelentős mennyiségű hó a hegyekben hullott, de térségünkben télies útviszonyok között lehet közlekedni.
A romániai elnökválasztás érvénytelenítésére is kitért J. D. Vance amerikai alelnök pénteken a müncheni biztonsági konferencián mondott beszédében.
Nem jelent veszélyt Romániára az az incidens, amely az elmúlt éjjel történt Csernobilban, amikor egy drón eltalálta az ukrajnai volt atomerőmű 4-es reaktorának maradványait védő betonburkolatot – közölte pénteken az Országos Környezetvédelmi Ügynökség.
Túlmutat a megfáradt közhelyeken az a kiállítás, melyet Valentin-nap alkalmából hoztak létre a székelyudvarhelyi Márton Áron téren: 100 magyar költő szerelmes versét függesztették ki, rózsaszín habok és szívecske-áradat nélkül.
Továbbra is kitart amellett, hogy a városi tanács ki kell vizsgálja a HVCSK körül kialakult helyzetet – szögezte le Sorbán Attila Örs, az EMSZ színeiben megválasztott gyergyószentmiklósi képviselő.
szóljon hozzá!