
Fotó: László Ildikó
Tűz ütött ki egy kolozsvári házban, a tűzoltók szénné égve találtak meg benne egy 85 éves nőt – tájékoztatatta kedden az Agerpres hírügynökséget a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
2024. december 17., 14:502024. december 17., 14:50
A közlemény szerint a kolozsvári tűzoltókat a Kőmálalja (Stefan Ludwig Roth) utca egyik házához riasztották, ahol tűz ütött ki. A lángok mintegy 100 négyzetméteren pusztítottak a katasztrófavédelmi erők kiérkezésekor, a házba hatoló tűzoltók pedig egy szénné égett holttestet találtak. A holttest egy idős nőé.
A katasztrófavédelem közölte azt is, hogy a riasztáskor a tűzoltóknak azt mondták, hogy a házban egy férfi lakik.
Az ISU közleménye szerint a tűz körülbelül 200 négyzetmétert érintett, és a tűzoltóknak sikerült megakadályozniuk, hogy a lángok átterjedjenek a közvetlen közelben álló másik négy házra.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!