
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Munkahelyükre tartó tűzoltók siettek egy megsérült gyalogos segítségére Csíkszeredában csütörtök reggel – a nőt egy gépjármű gázolta el a Hunyadi János utcában lévő átjárón.
2023. január 20., 11:312023. január 20., 11:31
Egy 22 éves Gorj megyei férfi, miközben a csíkszeredai Hunyadi János utcában közlekedett gépjárművével csütörtök reggel, elütött egy 67 éves helyi nőt, aki a kijelölt helyen próbált átkelni az úttesten. A baleset következtében a gyalogos sérüléseket szenvedett, és kórházba kellett szállítani orvosi ellátásra – adja hírül a A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
A balesetnek szemtanúja volt a Hargita megyei tűzoltóság csíkszeredai egységének két munkatársa – Amihăiesei Florin és Mititelu Cristian – is, akik a történtek közelében lévő munkahelyükre tartottak. Miután pillanatok alatt felmérték a helyzet súlyosságát, Mititelu Cristian rögtön értesítette munkatársait, Amihăiesei Florin pedig – aki rohammentősként szolgál a tűzoltóságnál – a vérző fejű nő segítségére sietett, míg az elsősegély-nyújtó egység a szomszédból a helyszínre érkezett. A sérültet stabil állapotban szállították kórházba – olvasható a hivatásos tűzoltóság Facebook-bejegyzésében.
A rendőrség az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indított.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
2 hozzászólás