
Fotó: Suciu Cristian
Jelentős mennyiségű hulladékot gyűjtöttek össze az Arbor Vállalkozók Szövetsége, a helyi önkormányzat, civil szervezetek és a lakosság közös szombati takarító akcióján a gyergyószentmiklósi Csiky-kertben.
2022. május 08., 12:132022. május 08., 12:13
A közösség ereje ismét megmutatkozott szombaton a Csiky-kertben. Reggel 9 órától több mint kétszázan tevékenykedtek annak érdekében, hogy a sokak kedvenc kirándulóhelye tisztábbá, rendezettebbé váljon. Folyamatosan érkeztek az önkéntesek, a civil szervezetek mellett jelen voltak többek között a mozgássérültek, a sportolók, a diákok, családok, vállalkozók, hegyimentők, helyi rendőrök, közalkalmazottak. Sőt a városban tartózkodó ukrán család is részt vett a takarításban, így fejezve ki hálájukat, hogy ideiglenesen befogadták őket Gyergyószentmiklóson.
Fotó: Suciu Cristian
Jó hangulatban, a közös munka örömével tevékenykedett mindenki. „Volt sütemény, kalács, házicsoki, szendvics, víz, pityókás tokány, sör, pálinka, jó hangulat, minden ami egy kalákához szükséges. Elég sok mindent sikerült megtisztítani, lefesteni, füvet nyírni, sőt a takarítás során még járdaszakaszok is kerültek elő. Jó érzés volt látni, hogy milyen sokan eljöttek, és mindenki mennyire odaáll. Fogy el a szemeteszsák, a víz, kell még kesztyű, újabb szerszámokra van szükség, itt szigetelő szalagot kérnek, amott drótvágót... és került minden” – összegezte Barabás Csaba, az akciót kezdeményező Arbor Vállalkozók Szövetségének elnöke.
– foglalta össze Len Emil alpolgármester.
Fotó: Suciu Cristian
A nagytakarítás során elültettek egy magnóliafát, és egy előadást is meghallgathattak az érdeklődők a Csiky-kert történetéről. Barabás Csaba átadta a Tölgyesi Béla által készített kaláka stafétabotot Musulin Péternek annak reményében, hogy hamarosan egy újabb civilek által indított takarítási akció lesz a városban.
Ezzel nem ért véget a Csiky-kert rendezése. „Volt, aki méretet vett egy letört padról, és a napokban hozza a deszkát és kicseréli, más a lépcsőket szeretné kijavítani, van, aki madárházikókat fog hozni, de még kaszálnivaló is akad bőven” – sorolta Barabás Csaba.
Fotó: Suciu Cristian
„Ezzel letettük az alapokat, de az önkormányzat is folytatja a munkát. Jövő héten a lerakódott, iszapos sarat takarítjuk el, majd hetente végigmegy a seprőautó. Hosszú távon az erdészettel lebélyegeztetjük a kiöregedett, kiszáradt fákat, amiket majd szakcéggel kell kivágatni” – mondta Len Emil alpolgármester.
A civileknek is vannak elképzeléseik. Többek között a forrásokat szeretnék kitakarítani, és bevizsgáltatni, hogy újra legyen itt iható víz. Majd a meglévő két rétre szeretnék visszatelepíteni a régi gyümölcsöst.
Fotó: Suciu Cristian
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
szóljon hozzá!