
Áradásveszélyt okozó torlaszok. Az ellenőrzéseket medertakarítási akciók követik majd
Fotó: Pál Árpád
A folyó- és patakmedrek, vízfolyások kitakarítását, valamint az árkok és vízelvezető csatornák karbantartását is ellenőrzik Hargita megye településein. Adrian Pănescu, a megyei prefektusi hivatal szóvivője érdeklődésünkre elmondta, április 26-áig tartanak az ellenőrzések, és mostanáig még egyetlen büntetést sem kellet kiosztani.
2017. április 05., 18:272017. április 05., 18:27
A vízügyi igazgatóság, a környezetőrség, a környezetvédelmi ügynökség, az erdőőrök és a katasztrófavédelem munkatársaiból álló ellenőrző csoportok a prefektusi hivatal irányításával múlt hónapban megkezdték a folyó- és patakmedrek, vízfolyások kitisztításának ellenőrzését Hargita megye településein. Azt tapasztalták,
Emellett számos olyan esettel találkoztak, hogy a fafeldolgozás után megmaradt, el nem tüzelhető hulladékot, mosztot, faforgácsot a medrekbe öntik a települések lakói. Ugyanakkor nagyon sok építőanyagtól is ott szabadulnak meg, valamint a lakásfelújítások után maradt törmelékektől a nagyobb hulladékokig, mert ezek elszállítása pénzbe kerül – magyarázta a szóvivő. Az Olt, a Maros, a Küküllő, de a patakok mentén is találkoznak ezzel a jelenséggel.
Az is gondot jelent, hogy nehezen érhető tetten az, aki lerakja a hulladékot, utólag pedig kevés esetben azonosítható az elkövető, így felelősségre vonni is nehéz. A probléma úgy oldható meg, hogy az önkormányzatok vezetőit értesítik az ellenőrzés eredményeiről, és azok a vízügyi igazgatósággal együttműködve medertakarítási akciót szerveznek ott, ahol erre szükség van – közölte Pănescu.
Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.
Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.
Márciushoz képest áprilisban 95 lejjel (1,6 százalékkal) 5843 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben is nagy erőkkel dolgozgtak az elmúlt 24 órában, a csütörtöki vihar okozta károk eltakarításán.
Az áprilisi 10,71 százalékról májusban 10,85 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei első negyedévben enyhén csökkent az átlagnyugdíj Romániában, miközben az infláció továbbra is magas maradt, és számos alapvető termék, valamint szolgáltatás ára jelentősen emelkedett – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
szóljon hozzá!