
Áradásveszélyt okozó torlaszok. Az ellenőrzéseket medertakarítási akciók követik majd
Fotó: Pál Árpád
A folyó- és patakmedrek, vízfolyások kitakarítását, valamint az árkok és vízelvezető csatornák karbantartását is ellenőrzik Hargita megye településein. Adrian Pănescu, a megyei prefektusi hivatal szóvivője érdeklődésünkre elmondta, április 26-áig tartanak az ellenőrzések, és mostanáig még egyetlen büntetést sem kellet kiosztani.
2017. április 05., 18:272017. április 05., 18:27
A vízügyi igazgatóság, a környezetőrség, a környezetvédelmi ügynökség, az erdőőrök és a katasztrófavédelem munkatársaiból álló ellenőrző csoportok a prefektusi hivatal irányításával múlt hónapban megkezdték a folyó- és patakmedrek, vízfolyások kitisztításának ellenőrzését Hargita megye településein. Azt tapasztalták,
Emellett számos olyan esettel találkoztak, hogy a fafeldolgozás után megmaradt, el nem tüzelhető hulladékot, mosztot, faforgácsot a medrekbe öntik a települések lakói. Ugyanakkor nagyon sok építőanyagtól is ott szabadulnak meg, valamint a lakásfelújítások után maradt törmelékektől a nagyobb hulladékokig, mert ezek elszállítása pénzbe kerül – magyarázta a szóvivő. Az Olt, a Maros, a Küküllő, de a patakok mentén is találkoznak ezzel a jelenséggel.
Az is gondot jelent, hogy nehezen érhető tetten az, aki lerakja a hulladékot, utólag pedig kevés esetben azonosítható az elkövető, így felelősségre vonni is nehéz. A probléma úgy oldható meg, hogy az önkormányzatok vezetőit értesítik az ellenőrzés eredményeiről, és azok a vízügyi igazgatósággal együttműködve medertakarítási akciót szerveznek ott, ahol erre szükség van – közölte Pănescu.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
szóljon hozzá!