
Képünk illusztráció
Fotó: Farkas Gecse Noémi
Több személy is megsérült egy autóbalesetben hétfőn reggel, az esti órákban pedig egy hamis jogosítvánnyal közlekedő fiatal sofőrt azonosítottak a rendőrök – számol be közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. április 20., 18:492021. április 20., 18:49
2021. április 20., 19:202021. április 20., 19:20
Három személy sérült meg egy csíkszentdomokosi autóbalesetben hétfőn hajnalban, az E578 jelzésű európai úton.
A helyszínelés során kiderült, hogy egy 61 éves, balánbányai sofőr által vezetett személygépjármű ütközött össze egy kisteherautóval, amelynek sofőrje egy 53 éves, Bákó megyei férfi volt. A baleset során a személygépjármű sofőrje és annak két utasa – mindketten 43 éves balánbányaiak – könnyebb sérüléseket szenvedtek. Egyik járművezető sem állt alkohol befolyása alatt.
Ugyancsak hétfőn egy hamis gépjárművezetői engedéllyel közlekedő fiatalt értek tetten a rendőrök Csíkkozmáson. A 23 éves fiatalember a községi úton haladt autójával, amikor a rendőrök megállították. Az igazoltatás során a sofőr egy Magyarországon kiállított jogosítványt mutatott be, amelynek hitelességével kapcsolatban gyanú merült fel. Mint a vizsgálatok során kiderült, a fiatalember által bemutatott jogosítvány valóban hamis volt.
A fiatalember ellen okirat-hamisítás és jogosítvány nélküli vezetés miatt indult bűnügyi eljárás.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!