
Nagy kihívás lesz a szociális távolságtartás a bölcsődékben. Archív
Fotó: Beliczay László
A marosvásárhelyi bölcsődékkel kapcsolatos tapasztalat azt mutatja, általában kétszer annyi gyereket íratnának be a szülők, ahány hely van a város hat bölcsődéjében. Szerdától személyesen is le lehet adni a jelentkezési kérelmeket a bölcsődéknél, a helyek pontos száma azonban csak azután derül ki, miután az új előírások értelmében átszervezik a bölcsődei termeket.
2020. július 01., 20:462020. július 01., 20:46
Marosvásárhelyen a Tudor lakótelepen két bölcsőde van – a Munka, valamint a Tisztás utcában –, egy-egy van az Egyesülés negyedben, a Kövesdombon, az orvosi egyetemmel szemben, illetve Meggyesfalván. Fontos szempont azonban, hogy
A város polgármesteri hivatalának fennhatósága alá tartozó bölcsődéknél már júniusban elkezdődtek a beiratkozások a következő tanévre. A járványhelyzetre való tekintettel akkor csak online formában kellett kéréseket benyújtaniuk a szülőknek, akik szeptembertől vagy egy későbbi időponttól bölcsődébe vinnék a gyerekeiket.
– tájékoztatott a polgármesteri hivatal sajtófelelőse, Cosmin Blaga. Érdeklődésünkre kifejtette: a legfontosabb kritérium, hogy marosvásárhelyi lakcíme legyen a családnak, és a választott bölcsőde körzetében lakjanak.
– hangsúlyozta Cosmin Blaga. Elmondása szerint összesen mintegy hatszáz hely lenne a bölcsődékben, de figyelembe véve a járványhelyzet következtében hozott szigorú előírásokat, az újraszerveződés után tudnak pontos számokkal szolgálni.
A június közepén megjelent rendelet szerint a bölcsődékre is ugyanazok az előírások érvényesek, akárcsak az óvodákra. Többek között az asztalokat és székeket egymástól két méter távolságra kell elhelyezni.
Az alkalmazottakon is naponta szűrést végeznek, betegen tilos munkába menni, és annak is, aki igazolt koronavírusos személlyel került kapcsolatba, a dadusok maszkot viselnek, amelyet négy óránként cserélnek.
Az önkormányzat sajtófelelősének tájékoztatása szerint a szülők azután számíthatnak az értesítésre, miután mindenki leadta a dossziét, és kielemezték a kérelmeket, azaz csak augusztusban derül ki, hogy kiket vesznek fel a marosvásárhelyi bölcsődékbe a következő tanévtől.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
szóljon hozzá!