
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy személyautó ütközött egy kisbusszal csütörtökön Andronyásza közelében, többen megsérültek, egy személyt a tűzoltóknak kellett kimenteniük az összeroncsolódott járműből – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
2021. szeptember 02., 14:152021. szeptember 02., 14:15
2021. szeptember 02., 14:222021. szeptember 02., 14:22
Szászrégenből és Dédáról is tűzoltókat riasztották ahhoz a csütörtöki, Andronyásza közelében történt balesethez, amelyben többen is megsérültek – mondta el lapunknak Dan Petru Daniel Maros megyei tűzoltósági szóvivő, hozzátéve, hogy
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros megyei rendőrség tájékoztatása szerint a személyautót egy 36 éves, marosvásárhelyi nő vezette, a kilenc utassal közlekedő kisbuszt pedig egy 57 éves, jászvásári férfi.
köztük a két járművezető, a személyautó három utasa, akik közül ketten kiskorúak – 2 és 5 éves gyermekek –, valamint nyolcan a kisbusz utasai közül.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A helyszínre érkező rohammentő-szolgálat munkatársai látták el a sérülteket, majd a marosvásárhelyi kórház sürgősségi osztályára vitték. A rendőrség mindkét járművezetőt tesztelte, egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ütközés körülményeit a szászrégeni rendőrség vizsgálja.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
szóljon hozzá!