
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rendőrautó és civil gépjármű ütközött össze Székelyudvarhely felsőboldogfalvi kijárata közelében kedden délelőtt. A baleset körülményeit még vizsgálják, egy sérültet mentő vitt kórházba.
2021. február 02., 10:502021. február 02., 10:50
2021. február 03., 09:192021. február 03., 09:19
Még zajlik a rendőrségi helyszínelés annál a balesetnél, amely Székelyudvarhely boldogfalvi kijárata közelében, a Lukoil benzinkútnál történt kedden délelőtt nem sokkal kilenc óra után.
László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség vezetője lapunknak elmondta, még zajlik a rendőrségi helyszínelés a baleset körülményeinek a feltárása érdekében.
A helyi rendőrség biztosítja a helyszínt, a baleset körülményeit az állami rendőrség vizsgálja, ugyanis személyi sérülés is történt az ütközésben.
– tájékoztatott László Szabolcs, hozzáfűzve, hogy bővebb információkat csak a helyszíni vizsgálatok elvégzése után lehet majd tudni a balesetről.
Anyagi károkkal járó balesetben volt érintett egy rendőrautó kedden reggel kilenc óra körül Székelyudvarhelyen – számolt be a hivatalos rendőri jelentésről Gheorghe Filip Hargita megyei rendőrségi szóvivő. Az elsődleges vizsgálatok szerint egy 50 éves rendőr a II. Rákóczi Ferenc utcában a szolgálati autóval balra fordult, hogy letérjen, és ekkor ütközött össze a szemből szabályosan érkező személyautóval, amelyet egy 22 éves, Homoródszentmárton községi fiatal vezetett. Az esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően járnak el – mondta még el a rendőrségi szóvivő.
A rendőrautó sofőrjét kórházba szállították kivizsgálásra, azonban nem volt szükség a beutalására – derült ki egy későbbi, szintén rendőrségi tájékoztatásból.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
szóljon hozzá!