
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A személy. és teherszállító gépjárműveket ellenőrizte a Maros megyei rendőrség február 10. és 16. között. A Truck & Bus nevet viselő akció, az Európai Unió összes államában zajlik.
2020. február 18., 15:532020. február 18., 15:53
Maros megyében 531 járművet ellenőriztek és 190 esetben bírságoltak szabálysértés miatt – tájékoztatott a Maros megyei rendőrség szóvivője. Az egyhetes ellenőrzés célja a biztonságos közlekedés, a balesetek megelőzése, illetve azok számának csökkentése volt, mivel
– hangsúlyozta a szóvivő.
A rendőrség 434 teherfuvarozó gépjármű és 97, kilenc személy szállítására alkalmas kisbusz sofőrjét ellenőrizte, a kisbuszok esetében 20 bírságot szabtak ki. Ezek közül ötöt a sebesség túllépése, hetet a biztonsági öv mellőzése, egyet az iratok hiánya és tízet más szabálytalanság miatt.
A teherszállítók között 170 bírságot osztottak: 51-et a megengedett sebesség túllépéséért, 55-öt a biztonsági öv használatának elmulasztása, 10-et a hiányos iratok és 58-at más szabálysértés miatt.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
Az elmúlt 24 órában 83 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 85 embernek nyújtottak segítséget -– tájékoztatott szombaton a Salvamont.
A román légierő egyik C-27J Spartan típusú repülőgépe szállítja Svájcból Párizsba a Crans-Montanában történt újévi tűzeset hat sérültjét.
Az új év első napjai meghozták a rég várt havazást Romániában, Székelyföld legnagyobb részét is hótakaró borította be szombat reggelre. A legjelentősebb hóréteg Gyergyó- és Marosszéken rakódott le.
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kedvezőtlen időjárás miatt megszakadt az áramszolgáltatás Szováta és Korond környékén szombat reggel. Több mint 7 ezer háztartás maradt villany nélkül.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
szóljon hozzá!