
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Munkaképes fiatalok kéregettek nemrég Csíkszereda forgalmasabb helyein süketnémák számára, a szélhámosokat a rendőrség azonosította és megbírságolta.
2024. július 25., 20:172024. július 25., 20:17
Csíkszereda központjában szélhámos próbál süketnémáknak pénzt gyűjteni hamis papírral. Aki látja, hívja a helyi rendőrséget – jelezte nemrég egy lakos a legnagyobb közösségi oldal egyik csoportjában. A bejegyzésre válaszul többen megerősítették, hogy
Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség vezetője érdeklődésünkre elmondta, hivatalosan ugyan nem kaptak ilyen esetről bejelentést, informális jelzésre reagálva azonban kivonultak a jelzett helyszínre, de a szélhámosokat már nem találták ott.
Robert Costantól, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől ugyanakkor megtudtuk, hogy kollégái hivatalból kezdtek el vizsgálódni az ügyben, és végül
Őket az 1991/61-es számú törvény 2-es cikkelye alapján bírságolták meg. A jogszabály szerint ugyanis 100-500 lej közötti bírságot kaphatnak azok a munkaképes egyének, akik ismételt módon kéregetnek az emberek irgalmára számítva, vagy arra vesznek rá másokat, hogy kéregessenek. A szóvivő hozzátette, munkatársai a továbbiakban is figyelemmel kísérik az elkövetőket.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
szóljon hozzá!