
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
A marosvásárhelyi városháza technikai osztálya bejelenti az érdeklődők számára a „Jeddi út szélesítése” elnevezésű, Jeddi megyei úti projekt környezetvédelmi engedélyének kiadása iránti kérelem benyújtását, amelyet Marosvásárhely területén (Jeddi út, Marosvásárhely, Románia) terveznek megvalósítani.
2022. szeptember 22., 11:502022. szeptember 22., 11:50
2022. szeptember 22., 18:412022. szeptember 22., 18:41
A javasolt projektről a helyi APM Mureșnél lehet tájékozódni. Marosvásárhely, Hídvég utca 10. szám alatt, hétfőnként 9-15 óra között, kedd-péntekenként 9-12 óra között, valamint Marosvásárhely önkormányzatánál keddenként és csütörtökönként 9-12 óra között.
A lakossági észrevételek naponta hétfőnként 9 és 15 óra között az APM marosvásárhelyi hivatalában (Hídvég utca 10.), valamint a office@apmms.anpm.ro e-mail címen érhetők el.
(X – fizetett hirdetés)
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Véget ért a várakozás, ismét belevethetjük magunkat a Száz év magány történetébe a képernyőkön.
Bizonyos szempontból még jól is jön a mezőgazdaságban a forró, száraz időjárás, hiszen zajlik az őszi búza aratása. A gazdálkodók számára nem a hőhullám okozza a legnagyobb fejfájást, hanem egy egészen más jelenség, amivel nem számoltak.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
szóljon hozzá!