
A mezőgazdasági szférában is összefogásra van szükség – hangzott el a sajtótájékoztatón
Fotó: Pethő Melánia
Az itthon készült termékek bemutatásának lehetősége, új szakmai kapcsolatok kialakulása volt a legnagyobb hozadéka annak, hogy Gyergyószék is részt vett idén a Magyarországon tartott Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon és Vásáron (OMÉK) – számoltak be a sajtónak a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának képviselői, akik térségbeliek termékeit népszerűsítették a szeptember 20-24. között tartott rendezvényen.
2017. október 01., 19:492017. október 01., 19:49
2017. október 01., 19:552017. október 01., 19:55
Tóth Katalin, a magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint Nagy Zoltán Gyergyószentmiklós polgármestere elmondták, jó ideje közösen dolgoznak, és a jövőben is tenni fognak azért, hogy a szülőföldön fellelhető értékek hozzájáruljanak az itthon maradáshoz, a jobb boldoguláshoz.
„Kárpát-medence kincsekkel bővelkedik, csak rajtunk múlik, hogy hogyan tudjuk kiaknázni a lehetőségeket. Ehhez összefogásra van szükség – mutatott rá Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának vezetője. Hangsúlyozta,
A gyergyói részvételt ugyanis a magyar Földművelésügyi Minisztérium támogatta.
– mutatott rá Tóth Katalin. A magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára ugyanakkor hangsúlyozta, a mai piac követelményei szerint
A csomagolás, a címkézés nagyon fontos, de ma már elengedhetetlen az arculatépítés, mint ahogy az is, hogy ismerni kell a piacra való betörés lehetőségeit, a piaci elvárásokat, és szinte elengedhetetlen a jó marketing. „Az emberi tudat formálható; egy jó hívószó, a külcsín sikerre tudja juttatni a terméket” – mutatott rá. Úgy fogalmazott,
Magyarország kormánya elkötelezetten törekszik arra, hogy a Kárpát-medence gazdasága megerősödjön – hangsúlyozta a helyettes államtitkár, rámutatva, hogy ez a fajta támogatás a szülőföldön való maradást is segítheti.
A nagymértékű elvándorlás megszüntetésének lehetőségét taglalta és hozta összefüggésbe a kiállításon való részvétellel Nagy Zoltán, gyergyószentmiklósi polgármester. Mérföldkőnek nevezte az expón való jelenlétet, annak a hosszú folyamatnak egyik állomásaként említette, amely során a gyergyói ember képessé vált minőségi termékeket felmutatni.
– mutatott rá Nagy Zoltán. Hangsúlyozta, tudatosítani kell az itt élőkben, hogy termékeink értékeket képviselnek, ezzel erősíthető a szülőföldhöz való kötödés. A polgármester kifejtette, ha nem kötődünk szülőföldünkhöz, a világ bármely része képes lesz ugyanazt nyújtani, mint az a hely, ahol születtünk. A gyökerek megerősítésében látja igen fontos szerepét a Caritas Vidékfejlesztésnek, mely szervezet mellett az önkormányzatok és a nemzeti kormány is hozzá kell tegye a maga részét. „Öröm számomra, hogy együtt gondolkodunk, és tudjuk, hogy merre akarunk menni” – utalt a Gyergyószentmiklóson már létező hármas kapcsolatra Nagy Zoltán.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!