
A mezőgazdasági szférában is összefogásra van szükség – hangzott el a sajtótájékoztatón
Fotó: Pethő Melánia
Az itthon készült termékek bemutatásának lehetősége, új szakmai kapcsolatok kialakulása volt a legnagyobb hozadéka annak, hogy Gyergyószék is részt vett idén a Magyarországon tartott Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon és Vásáron (OMÉK) – számoltak be a sajtónak a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának képviselői, akik térségbeliek termékeit népszerűsítették a szeptember 20-24. között tartott rendezvényen.
2017. október 01., 19:492017. október 01., 19:49
2017. október 01., 19:552017. október 01., 19:55
Tóth Katalin, a magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint Nagy Zoltán Gyergyószentmiklós polgármestere elmondták, jó ideje közösen dolgoznak, és a jövőben is tenni fognak azért, hogy a szülőföldön fellelhető értékek hozzájáruljanak az itthon maradáshoz, a jobb boldoguláshoz.
„Kárpát-medence kincsekkel bővelkedik, csak rajtunk múlik, hogy hogyan tudjuk kiaknázni a lehetőségeket. Ehhez összefogásra van szükség – mutatott rá Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának vezetője. Hangsúlyozta,
A gyergyói részvételt ugyanis a magyar Földművelésügyi Minisztérium támogatta.
– mutatott rá Tóth Katalin. A magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára ugyanakkor hangsúlyozta, a mai piac követelményei szerint
A csomagolás, a címkézés nagyon fontos, de ma már elengedhetetlen az arculatépítés, mint ahogy az is, hogy ismerni kell a piacra való betörés lehetőségeit, a piaci elvárásokat, és szinte elengedhetetlen a jó marketing. „Az emberi tudat formálható; egy jó hívószó, a külcsín sikerre tudja juttatni a terméket” – mutatott rá. Úgy fogalmazott,
Magyarország kormánya elkötelezetten törekszik arra, hogy a Kárpát-medence gazdasága megerősödjön – hangsúlyozta a helyettes államtitkár, rámutatva, hogy ez a fajta támogatás a szülőföldön való maradást is segítheti.
A nagymértékű elvándorlás megszüntetésének lehetőségét taglalta és hozta összefüggésbe a kiállításon való részvétellel Nagy Zoltán, gyergyószentmiklósi polgármester. Mérföldkőnek nevezte az expón való jelenlétet, annak a hosszú folyamatnak egyik állomásaként említette, amely során a gyergyói ember képessé vált minőségi termékeket felmutatni.
– mutatott rá Nagy Zoltán. Hangsúlyozta, tudatosítani kell az itt élőkben, hogy termékeink értékeket képviselnek, ezzel erősíthető a szülőföldhöz való kötödés. A polgármester kifejtette, ha nem kötődünk szülőföldünkhöz, a világ bármely része képes lesz ugyanazt nyújtani, mint az a hely, ahol születtünk. A gyökerek megerősítésében látja igen fontos szerepét a Caritas Vidékfejlesztésnek, mely szervezet mellett az önkormányzatok és a nemzeti kormány is hozzá kell tegye a maga részét. „Öröm számomra, hogy együtt gondolkodunk, és tudjuk, hogy merre akarunk menni” – utalt a Gyergyószentmiklóson már létező hármas kapcsolatra Nagy Zoltán.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!