
A mezőgazdasági szférában is összefogásra van szükség – hangzott el a sajtótájékoztatón
Fotó: Pethő Melánia
Az itthon készült termékek bemutatásának lehetősége, új szakmai kapcsolatok kialakulása volt a legnagyobb hozadéka annak, hogy Gyergyószék is részt vett idén a Magyarországon tartott Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon és Vásáron (OMÉK) – számoltak be a sajtónak a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának képviselői, akik térségbeliek termékeit népszerűsítették a szeptember 20-24. között tartott rendezvényen.
2017. október 01., 19:492017. október 01., 19:49
2017. október 01., 19:552017. október 01., 19:55
Tóth Katalin, a magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint Nagy Zoltán Gyergyószentmiklós polgármestere elmondták, jó ideje közösen dolgoznak, és a jövőben is tenni fognak azért, hogy a szülőföldön fellelhető értékek hozzájáruljanak az itthon maradáshoz, a jobb boldoguláshoz.
„Kárpát-medence kincsekkel bővelkedik, csak rajtunk múlik, hogy hogyan tudjuk kiaknázni a lehetőségeket. Ehhez összefogásra van szükség – mutatott rá Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés ágazatának vezetője. Hangsúlyozta,
A gyergyói részvételt ugyanis a magyar Földművelésügyi Minisztérium támogatta.
– mutatott rá Tóth Katalin. A magyar Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára ugyanakkor hangsúlyozta, a mai piac követelményei szerint
A csomagolás, a címkézés nagyon fontos, de ma már elengedhetetlen az arculatépítés, mint ahogy az is, hogy ismerni kell a piacra való betörés lehetőségeit, a piaci elvárásokat, és szinte elengedhetetlen a jó marketing. „Az emberi tudat formálható; egy jó hívószó, a külcsín sikerre tudja juttatni a terméket” – mutatott rá. Úgy fogalmazott,
Magyarország kormánya elkötelezetten törekszik arra, hogy a Kárpát-medence gazdasága megerősödjön – hangsúlyozta a helyettes államtitkár, rámutatva, hogy ez a fajta támogatás a szülőföldön való maradást is segítheti.
A nagymértékű elvándorlás megszüntetésének lehetőségét taglalta és hozta összefüggésbe a kiállításon való részvétellel Nagy Zoltán, gyergyószentmiklósi polgármester. Mérföldkőnek nevezte az expón való jelenlétet, annak a hosszú folyamatnak egyik állomásaként említette, amely során a gyergyói ember képessé vált minőségi termékeket felmutatni.
– mutatott rá Nagy Zoltán. Hangsúlyozta, tudatosítani kell az itt élőkben, hogy termékeink értékeket képviselnek, ezzel erősíthető a szülőföldhöz való kötödés. A polgármester kifejtette, ha nem kötődünk szülőföldünkhöz, a világ bármely része képes lesz ugyanazt nyújtani, mint az a hely, ahol születtünk. A gyökerek megerősítésében látja igen fontos szerepét a Caritas Vidékfejlesztésnek, mely szervezet mellett az önkormányzatok és a nemzeti kormány is hozzá kell tegye a maga részét. „Öröm számomra, hogy együtt gondolkodunk, és tudjuk, hogy merre akarunk menni” – utalt a Gyergyószentmiklóson már létező hármas kapcsolatra Nagy Zoltán.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
szóljon hozzá!