
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Sepsiszentgyörgyön ugyan már nem jellemző a lovas szekerek jelenléte a városi közlekedésben, azonban a lakók jelzésére a helyi rendőrség több esetben is intézkedésre kényszerült. Az elmúlt hetekben négy ilyen járművet foglaltak le.
2023. június 26., 14:222023. június 26., 14:22
2023. június 26., 14:232023. június 26., 14:23
A szekeres közlekedés önmagában nem törvénytelen: ha rendelkezik sárga rendszámmal, illetve van a helyi tanácstól engedélye egy bizonyos szakaszon és bizonyos időben lehet vele közlekedni a közutakon. Nem sokan, de pár gazdálkodó még használ szekeret a mezei munkához. „Az a tapasztalatunk, hogy ők nem veszélyeztetik a közlekedés biztonságát.
– számolt be Hadnagy István, a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrség igazgatója.
Szekerekkel kapcsolatos bejelentések a Mikes és az Energia utcából, valamint a város árkosi kijárata környékéről, a Szemerja és a Csíki negyedből érkeztek nagyobb számban.
„A legnagyobb baj, hogy ha ezek a közlekedésre nem jogosult szekerek kárt okoznak például egy parkoló autóban, akkor a gépkocsi tulajdonosa marad a kárral. A lakóssági bejelentések is leginkább azzal kapcsolatosak, hogy megfontolatlanul és gyorsan közlekedő szekereseket vettek észre” – fogalmazott a helyi rendőrség parancsnoka.
Az elkobzott szekereket 15 napig válthatja vissza a tulajdonosuk:
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrség felhívja a figyelmet, hogy amennyiben valaki hasonló vagy más, a helyi rendőrség illetékességi körébe tartozó gondba ütközik, jelezheti a 0800 800 767-es zöld számon, a 0739-886 992-es Whatsapp-számon illetve Facebook-oldalukon.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
szóljon hozzá!