
Fotó: Csíki Hegyimentő Csapat
Végzetes szekérbalesetet szenvedett szombaton reggel egy újtusnádi idős férfi egy erdős területen. A helyszínre érkező hegyimentők már nem tudtak segíteni rajta.
2024. június 30., 16:222024. június 30., 16:22
2024. június 30., 16:272024. június 30., 16:27
A csíki hegyimentő csapatot szombaton reggel fél kilenc előtt riasztották a 112-es sürgősségi hívószámon, és azonnal indultak is a helyszínre, egy Újtusnád és Mohos közötti erdős területre, ahová rövid idő alatt meg is érkeztek a speciális terepjárójukkal. Ott azonban már nem tudtak segíteni az áldozaton, odaérkezésükkor ugyanis a férfi már halott volt.
Amint György László, a csapat vezetője megkeresésünkre válaszolva elmondta, előírás, hogy ilyen esetekben értesíteni kell a bűnügyi nyomozókat is, hogy ők megállapíthassák, nem merül-e fel bűncselekmény gyanúja. Most is kiszálltak a rendőrség szakemberei, és ők is azt állapították meg, hogy ebben az esetben nem volt szó ilyesmiről. Mint megtudtuk,
Az áldozat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen elhunyt.
Fotó: Csíki Hegyimentő Csapat
Az áldozattal volt az unokája, ő hívta a segítséget a 112-es számon. A hegyimentők a baleset helyszínétől nyolc kilométerre szállították a holttestet, majd átadták a hatóságoknak.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.