
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Öt ember sérült meg és egy ló elpusztult szombaton este Csíkszentimre határában, ahol egy lovasszekér és egy autó ütközött össze – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
2024. szeptember 29., 14:202024. szeptember 29., 14:20
Csíkszentimrén haladt át Csíkszentsimon felé a 123A jelzésű megyei úton ló vontatta szekerével egy 43 éves férfi, amikor eddig ismeretlen okokból átsodródott az ellentétes irányú sávra, ahol egy autóval ütközött – tudtuk meg Maria Plumbutól, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
A baleset szombaton este fél tízkor történt, és megsérült a személyautó 20 éves sofőrje, valamint annak 16 és 21 éves utasai, továbbá a szekeret vezető férfi és az ő egyik utasa is. A szekérbe fogott ló az ütközés következtében elpusztult. A sérülteket kórházba szállították.
A rendőrségi tájékoztatása szerint a személyautó sofőrje nem volt alkohol befolyása alatt a baleset idején, a szekér vezetőjét pedig sérülései miatt nem tudták letesztelni a helyszínen. Tőle biológiai mintákat vettek, amelyek elemzése folyamatban van. A hatóságok folytatják a nyomozást a baleset körülményeinek tisztázása érdekében.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
szóljon hozzá!