
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Különböző pénzösszegek és értéktárgyak eltulajdonításával gyanúsít egy székelyudvarhelyi férfit a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. május 11., 17:252021. május 11., 17:25
Minősített lopás gyanúja miatt egy 41 éves székelyudvarhelyi férfit vett őrizetbe hétfőn a rendőrség, miután a hatósági vizsgálatok megállapították, hogy tavaly novemberben és decemberben három marosvásárhelyi személy otthonába tört be, ahonnan pénzt és különböző értéktárgyakat tulajdonított el. A nyomozás során a bűnüldöző szervek kiderítették, hogy a gyanúsított két másik lakásba is megpróbált behatolni, valamint még három autó feltörésével is próbálkozott. A bűncselekmény által okozott kár ötezer lej. A nyomozók az elkövetőt márciusban azonosították, és a bizonyítékok alapján május 10-én rendelték el az őrizetbe vételét. A bíróság kedden 30 napra elrendelte az előzetes letartóztatását. A nyomozás folytatódik.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
szóljon hozzá!