
Fotó: Borbély Fanni
A nagy népszerűségnek örvendő Pénzmágus-vetélkedő záróakkordja, az április 26–28. között lezajlott nagydöntő vasárnap délután ért véget Csíkszeredában. Dobogós helyen a székelyudvarhelyi DreamFlow és 5letElek, továbbá a csíkszeredai Kupecek csapat végzett.
2024. április 28., 17:102024. április 28., 17:10
2024. április 29., 13:582024. április 29., 13:58
A Pénzmágus nagydöntőjén tíz csapat mérkőzött meg a Sapientia EMTE csíkszeredai karának épületében, a versenyen összesen több mint négyszáz erdélyi magyar diák vett részt. A közgazdasági vetélkedő célja
A nagydöntőben a Dakota Security Service biztonsági szolgálat profilját rajzolták fel a diákok egy esettanulmány alapján, majd olyan megoldásokat kerestek, amelyek révén a cég fejlődni tudna.
A versenynek a Sapientia EMTE csíkszeredai kara adott otthont, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), Magyarország csíkszeredai és kolozsvári főkonzulátusai szervezésében valósult meg.
Az első helyezett csapat 3000, a második helyezett csapat 2000, míg a harmadik helyezett csapat 1000 lejt kapott jutalomként a verseny során elért kiemelkedő eredményért. Három különdíj is kiosztásra került. A főkonzulátus két értékes könyvcsomagot adott a DreamFlow és a csíkszeredai Inventrix csapatának, míg az RMKT csíkszeredai szervezete 1000 lejes különdíjban részesítette a szatmárnémeti Vagyon Vadászok csapatát.
Fotó: Borbély Fanni
A vetélkedő során a csapatok külön figyelmet szenteltek a technológiai világgal való lépéstartás fontosságára, így
Marketingstratégiaként egy célt tűztek ki: a közbiztonság visszaadásának reklámozását.
Fotó: Borbély Fanni
Többen chatbotokat vezetnének be a biztonság érzetének megteremtésére, voltak, akik mobilis kamerákat helyeznének el a városokban, falvakban. Egy biztos, veszélyérzettel nem lehet élni, erre pedig a Dakota Security Service már meglévő eszközein túlmenően ötletes megoldásokkal rukkoltak elő a Pénzmágus versenyen résztvevő diákok.
A díjazott csapatok
DreamFlow: Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely. Felkészítő tanár: Lőrincz Edit. Csapattagok: Antonya Zsombor, Kacsó Nimród, Sándor István és Szilágyi Mónika-Mária.
5letElek: Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely. Felkészítő tanár: Lőrincz Edit. Csapattagok: Nyágrus Vivien-Barbara, Máthé Zsolt, Pázsint Botond és Tóth Magor.
Kupecek: Joannes Kájoni Szakközépiskola, Csíkszereda. Felkészítő tanár: Vajda Sarolta. Csapattagok: Fikó Szabolcs, Kiss Nóra, Tódor Nikoletta és Tóth Regina-Erzsébet.
Inventrix: Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda. Felkészítő tanár: Szabó László. Csapattagok: Herki Gergő, Imre-Madarász Emese, Bíró Kata és Herta Mátyás.
Vagyon Vadászok: Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti. Felkészítő tanár: Farkas Tünde. Csapattagok: Tűzes Blanka, Nyegre Gergő, Zolcsák Kristóf és Haidu Máté.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
szóljon hozzá!