
• Forrás: Tamási Áron Gimnázium
Első díjat szerzett szombaton a Tamási Áron Gimnázium középiskolás diákjainak csapata a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozata által szervezett a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyén.
2022. április 10., 12:282022. április 10., 12:28
2022. április 11., 10:152022. április 11., 10:15
A kolozsvári megmérettetésen 16 neves erdélyi középiskola diákja versenyeztek egymással, ezek közül teljesítettek a legjobban a székelyudvarhelyi gimnázium XII. A osztályos tanulói (Bereczki-Orbán Péter, Dimén-Varga Ábel és Tóth Attila), vagyis 4gosale csapat – olvasható a Dimén-Varga László, a középiskola társadalomtudomány szakos tanára által megfogalmazott közleményben. Megjegyzi azt is, hogy a csapat a pénznyeremény és egyéb jutalmak mellett az OTP Bank különdíját is magáénak tudhatja.
• Forrás: Tamási Áron Gimnázium
A szaktanár arra is kitér, hogy a diákoknak sok munkaórát szántak a szép eredmény elérésére, ugyanakkor számos szakemberrel is konzultáltak. „Ismét beigazolódott, hogy a kitartó és alapos munka elvezethet a sikerig” – fogalmaz a kommünikében.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
szóljon hozzá!