
Fotó: Barabás Ákos
Egy igazolt, újabb koronavírus-fertőzés biztosan van Székelyudvarhelyen: az idős férfit kórházban ápolják. Családtagjai feltehetően maguk is átestek a betegségen, jelenleg otthoni elkülönítésben vannak. Grünstein Szabolcs azért vállalta, hogy nyilatkozik lapunknak, hogy véget vessen a városban terjedő híreszteléseknek, pletykáknak.
2020. április 16., 14:042020. április 16., 14:04
2020. április 16., 14:442020. április 16., 14:44
Szerdán diagnosztizálták a koronavírus-fertőzést édesapjánál, akit – mivel tünetei súlyosbodtak – kórházba szállítottak, de ma már jobban érzi magát. Ott a legjobb kezekben van – mondta el a Székelyhonnak Grünstein Szabolcs. A székelyudvarhelyi vállalkozót azután kerestük meg, hogy szerdán este több forrásból is az a pletyka terjedt el a városban, hogy a család minden tagja elkapta a betegséget. A hír sajnos nagyrészt igaz – erősítette meg lapunknak,
„Minden szükséges eljárást betartottunk, folyamatosan tartjuk mi is a kapcsolatot a hatóságokkal. Megdöbbentő és hihetetlen volt számunkra is, hogy ez történik velünk” – jegyezte meg Grünstein Szabolcs.
Arról, hogyan fertőződhettek meg, egyelőre csak sejtéseik vannak. „Ember legyen a talpán, aki elmondja, hogy kaptuk el.
– elevenítette fel. A járványtani feltárás egyébként folyamatban van, Grünsteinék mindenben együttműködnek a hatóságokkal. Végezetül hozzátette: azt javasolja azoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek, hogy ne pánikoljanak. Nem szakemberként elmondta, hogy sok folyadékot és vitamint kell fogyasztani, és amennyiben tűrhetők a tünetek, semmiképpen sem szabad gyógyszert szedni: a szervezetnek kell legyőznie a fertőzést – legalábbis náluk ez a módszert vált be.
„Ha a helyzet rosszabbodik, akkor rögtön kell hívni a sürgősségi segélyhívó számot. Ez történt édesapám esetében is” – magyarázta.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
5 hozzászólás