
Fotó: Pál Árpád
Főként a ruhaboltokat vették nagyító alá pénteken a Pénzügyi Csalások Elleni Főigazgatóság (DGAF) ellenőrei a székelyudvarhelyi Merkúr áruház emeletén. Információink szerint pénzügyi visszaélések, adózásra vonatkozó jogszabályok megsértése miatt razziáztak az adóellenőrök.
2017. március 17., 20:382017. március 17., 20:38
2017. március 20., 12:312017. március 20., 12:31
Több hatósági autóval érkeztek Székelyudvarhelyre az Országos Adóhatóság (ANAF) ellenőrző szervének, a Pénzügyi Csalások Elleni Főigazgatóságnak (DGAF) az ellenőrei. A sötétkék gépkocsik a Merkúr áruháznál parkoltak le, ahol az egyenruhás ellenőrök az emeleti egységeket vették sorra.
Fotó: Pál Árpád
Szemtanúk szerint főként a ruhás boltokat ellenőrizték, minden boltban két-két ellenőr vizsgálódott. Az egyik üzlet munkatársától megtudtuk, hogy a tavaly tavasszal történt ellenőrzésekhez hasonlóan ezúttal is arról érdeklődtek az ellenőrök, hogy adnak-e nyugtát a vásárlóknak, illetve ellenőrizték, hogy a pénztárgépben található pénz mennyisége egyezik-e a számlák összértékével, valamint azt is, hogy az alkalmazottaknál valóban annyi pénz van, mint amennyit feltüntettek a műszakba lépés előtt.
Fotó: Pál Árpád
A főigazgatóság szóvivőjét egyelőre nem tudtuk elérni, hogy további részleteket adjon az ellenőrzésekről.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!