Egy nagyjából 4–5 éves medve járt szombatra virradóan Székelyudvarhely főbb utcáin – erről a Ro-Alert riasztórendszer is tájékoztatta a lakókat –, amely a városközpontba is bement, mielőtt a helyi rendőrség és a helyi vadásztársulat munkatársainak sikerült elkergetniük a település határain kívülre. A videofelvételt a helyi rendőrség bocsájtotta a rendelkezésünkre.
2022. április 30., 13:412022. április 30., 13:41
2022. április 30., 13:572022. április 30., 13:57
Szombaton éjjel fél kettőkor riasztották a helyi rendőrség munkatársait, hogy egy közepes méretű medvét láttak a Bethlen Gábor utcai vasútállomás környékén – tudtuk meg László Szabolcstól, az egység vezetőjétől. Mint mondta, kollégáik az említett utcában, a helyi és az állami rendőrség székhelye közötti részen pillantották meg a nagyvadat, amely
Időközben csatlakoztak a nagyvad elkergetése érdekében szervezett akcióhoz a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület tagjai is. A Bethlen utcán végighaladva
Onnan a paplak felé haladt, végül a Rózsa utcán át távozott a városból. László Szabolcs hozzátette, szerencsére nem sérült meg senki az akció során.
Mărmureanu-Bíró Leonárd, a vadászegyesület igazgatója úgy tudja, hogy egy 4–5 éves egyedről van szó, amely az Ady Endre utca irányából érkezett be a városba, és a Gábor Áron utcán át jött le a főútra. Aggasztónak találja az esetet, hiszen pár órával azelőtt még a Hargita Gyöngye Rali eseménye zajlott, így elég sok ember volt a városközpontban, de a szagok ennek ellenére sem riasztották el az egyedet.
Azt tanácsolja mindenkinek, hogy fokozott figyelemmel közlekedjen a továbbiakban Székelyudvarhelyen, hiszen jelenleg a medvék többsége ugyan füvet eszik, sajnos idővel
„Ha medvét látnak, mindenképp tárcsázzák a 112-es segélyhívószámot. Persze kellemetlen, hogy ilyenkor a Ro-Alert riasztórendszer felébreszti a lakókat, de gondoljunk arra, hogy életmentő lehet a figyelmeztetés azok számára, akik a környéken tartózkodnak” – fogalmazott a szakember.
László Szabolcs hozzátette, őket is bármikor hívhatják a lakók, ha hasonló – de akár más – problémákat észlelnek, hiszen mindent meg fognak tenni az emberek biztonsága érdekében.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
2 hozzászólás