Hirdetés
Hirdetés

Székelykeresztúron is helyi rendőrség alakul

Székelykeresztúr főtere. Hamarosan helyi rendőrök járőrözhetnek a kisvárosban is •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Székelykeresztúr főtere. Hamarosan helyi rendőrök járőrözhetnek a kisvárosban is

Fotó: Erdély Bálint Előd

A szemét- és a parkolási gondok, valamint az illegális építkezések visszaszorítása érdekében, a székelyudvarhelyi egység mintájára alakítanak helyi rendőrséget Székelykeresztúron. A helyi költségvetés elfogadásakor el is különítették az ehhez szükséges pénzösszeget, jelenleg jelentkezőket várnak a három meghirdetett állásra.

Fülöp-Székely Botond

2021. június 11., 10:022021. június 11., 10:02

Nagy gondot jelent Székelykeresztúron és közigazgatási területén a szemetelés, a parkolással is rendszeresen problémák vannak, ugyanakkor az illegális építkezéseket is vissza kell szorítani – magyarázta Koncz Hunor János polgármester, hogy miért van szükség a helyi rendőrség megalakítására a településen.

Hirdetés

Túlzásnak érezte az általunk hallottakat, miszerint így is erős állami rendőri jelenlét van a kisvárosban (naponta esetenként akár többször is hallani a rendőrautók hangjelzéseit), sőt, információi szerint a hatóság jelentős személyzethiánnyal küzd. Éppen ezért

az államiak munkáját is segítené a megalakuló egység, vagyis terhet venne le a vállukról hatáskörének megfelelően.

„A csendzavarás, rendbontások és más, kisebbnek mondható problémák a helyi rendőrökhöz tartoznának, így az államiak a bűnüldözésre fókuszálhatnának. Erről már egyeztettünk is a helyi hatóságokkal” – fogalmazott Székelykeresztúr polgármestere.

Három állás

Noha az előző városvezetés már 2019-ben megteremtette a lehetőséget a helyi rendőrség megalakításához, csak a mostani költségvetés elfogadásakor különítették el pénzt a megvalósításra – tudtuk meg Koncz Hunor Jánostól. Mint mondta,

közel háromszázezer lej áll rendelkezésükre, ám jó eséllyel csak 100-150 ezer lejre lesz szükség, amiből megvásárolhatják a felszereléseket, valamint kifizethetik a majdani alkalmazottak ez évi bérét.

Egyelőre három állást hirdettek meg, ezek betöltéséhez pedig nemcsak elméleti tudásukat, hanem fizikai rátermettségüket is bizonyítaniuk kell a jelentkezőknek. Alkalmazásuk esetén – fél éven belül – kiképzésen kell részt vegyenek a helyi rendőrök.

A polgármester arra is kitért, hogy a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrséggel együttműködve alakítják meg a helyi egységet, már eddig is számos segítséget kaptak tőlük.

Ezenkívül pedig az új munkatársaknak lehetőségük lesz majd arra, hogy székelyudvarhelyi kollégáikkal közösen szerezzenek tapasztalatokat feladatuk megkezdése után.

A polgármester azt reméli, hogy már augusztusban megalakulhat az egység, amelynek székhelye egyelőre a székelykeresztúri polgármesteri hivatalban lesz, de a tervek szerint idővel külön épületet is biztosítanának számukra. Arra is kitért, hogy

noha egyelőre csak három helyi rendőrt alkalmaznak, szerinte hosszú távon akár 5-6 munkatársra is szükség lehet.

Persze erről csak azután tudnak dönteni, hogy megtapasztalták, mennyire lesz hatékony az egység.

Szerinte nem egy ember „személyes hadseregét kell képezzék a helyi rendőrök,” hanem áldozatos munkával kell dolgozniuk a közösség problémáinak megoldásán.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 30., kedd

Tragédia tóban és folyóban: akit több napja keresnek, és akit már holtan találtak

Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.

Tragédia tóban és folyóban: akit több napja keresnek, és akit már holtan találtak
Hirdetés
2026. június 30., kedd

Kiáll a fa az autóból: negyven kocsi mutatja a tegnapi vihar jeleit – fotók

Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).

Kiáll a fa az autóból: negyven kocsi mutatja a tegnapi vihar jeleit – fotók
2026. június 30., kedd

Nem tudták megmenteni az életét a rendkívüli hőségben, a helyszínen meghalt

Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.

Nem tudták megmenteni az életét a rendkívüli hőségben, a helyszínen meghalt
Hirdetés
2026. június 30., kedd

Elbukta Fenyéd és Székelyudvarhely a közös buszvásárlást

Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.

Elbukta Fenyéd és Székelyudvarhely a közös buszvásárlást
2026. június 29., hétfő

Az ankarai NATO-csúcs ismét ráirányíthatja a figyelmet a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére

Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.

Az ankarai NATO-csúcs ismét ráirányíthatja a figyelmet a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére
2026. június 29., hétfő

Büntetést kockáztat az a munkaadó, aki nem tartja be a hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket

A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.

Büntetést kockáztat az a munkaadó, aki nem tartja be a hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket
Hirdetés
2026. június 29., hétfő

Kelemen Hunor: a jelenlegi kormányválságból egyedül az AUR profitál

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.

Kelemen Hunor: a jelenlegi kormányválságból egyedül az AUR profitál
2026. június 29., hétfő

Nem volt gond a részvétellel a kánikula ellenére sem az érettségi első írásbeli próbáján

A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.

Nem volt gond a részvétellel a kánikula ellenére sem az érettségi első írásbeli próbáján
2026. június 29., hétfő

Hivatalos az érettségi egyik írásbelijének halasztása

Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.

Hivatalos az érettségi egyik írásbelijének halasztása
Hirdetés