
Az első rész levetítését közönségtalálkozó követi mindhárom székelyföldi helyszínen
Fotó: Megafilm
Székelyudvarhelyre, Csíkszeredába és Kézdivásárhelyre látogatnak október végén a Tündérkert-sorozat készítői egy turné részeként – adja hírül Facebook-oldalán a sorozatot gyártó Megafilm.
2023. október 13., 11:002023. október 13., 11:00
2023. október 13., 11:012023. október 13., 11:01
Mint írják, október 26-án Székelyudvarhelyre, 27-én Csíkszeredába, míg 28-án Kézdivásárhelyre látogatnak, ahol levetítik a sorozat első epizódját, ezt követően pedig közönségtalálkozó lesz az alkotókkal és a színészekkel.

Egyre közeledik a Megafilm Service és az MTVA-koprodukciójában készült magyar történelmi kalandfilmsorozat, a Móricz Zsigmond regénye alapján készült Tündérkert premierje a Duna Televízió műsorán.
A csíkszeredai vetítés a Csiki Székely Múzeum meghívása révén valósul meg, így október 27-én, pénteken 18 órától a Mikó Várban lehet találkozni az alkotókkal.

Rögtön két résszel indul október 13-án, pénteken 21 órától a Tündérkert című magyar történelmi sorozat – adja hírül a készítő Megafilm Service Kft. kommunikációs munkatársa. A premierbejelentéssel egyidőben a sorozat főcímét és plakátját is közzétették.
A Tündérkert dupla epizódos premierje pénteken, október 13-án 22 órától lesz (romániai idő szerint) a Duna televízió műsorán.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!