Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Tizenkilenc megye 42 településén okozott károkat a viharos időjárás – számolt be kedd este a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség.
2024. július 03., 08:512024. július 03., 08:51
A közlemény szerint Argeş, Bákó, Bihar, Beszterce-Naszód, Botoşani, Krassó-Szörény, Kolozs, Dâmboviţa, Dolj, Giurgiu, Hargita, Hunyad, Iaşi, Máramaros, Maros, Szeben, Suceava, Teleorman és Temes az érintett megyék – számolt be az Agerpres.
A tűzoltók a keddi nap folyamán hat lakóházból, 16 udvarról, hat pincéből és egy utcáról szivattyúzták ki a vizet. Emellett 45 kidőlt fát és két kidőlt villanypóznát kellett eltávolítaniuk. Ezek összesen tíz személygépkocsit rongáltak meg.
Ugyanakkor az iszaplerakodás és a vasúti sínekre dőlt fák miatt egy ideig szünetelt a vasúti forgalom Suceava és Paşcani, illetve a Hargita megyei Vasláb és Csíkszentdomokos között.
Mintegy negyven percet kénytelen vesztegelni a 4512-es jelzésű személyvonat Ratosnyán, mivel a kedd délutáni viharban fa dőlt a vasúti sínekre Palotailván. Emellett a nagy esőzés következtében a víz pincéket is öntött el több Maros megyei településen.
Augusztus 3-án a magyar fővárosban akarja megünnepelni Budapestnek a román csapatok általi, 1919-ben történt megszállását a Calea Neamului Egyesület. Nézzük, mit is jelentett valójában Budapest „felszabadítása”, ahogy ők azt értelmezik.
Nicușor Dan péntek este kijelentette, hogy az alkotmánybíróság indoklásának közzététele után visszaküldi a parlamentnek a fasiszta és legionárius propaganda büntetését szigorító törvénymódosítást.
A második deficitcsökkentő csomag tervezett intézkedéseit ismertette pénteken a Victoria-palotában a Cseke Attila fejlesztési miniszterrel közös sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
A helyi önkormányzatok bevételeit növelő intézkedéseket ismertetett a miniszterelnökkel közös pénteki sajtótájékoztatóján Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Nem mindennapi incidens szenvedő alanyává vált egyik olvasónk a Gelence és Hilib közötti határban nemrégiben. Ezek alapján joggal tevődik fel a kérdés, hogy éjszaka ki az úr a mezőn: a gazda vagy a vadász?
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A turizmus műveléséhez a helyi adottságok nagyon jók, az infrastruktúrának még vannak hiányosságai – derült ki azon a találkozón, amelyre a Sepsi Metropolisz Övezet minden olyan szereplőt meghívott, aki előbbre mozdíthatja a közös ügyet.
Felhívást tett közzé a Magyar Rendőrség is, hogy amennyiben látják a Romániában körözés alatt levő, Mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját, azonnal értesítsék őket. A férfi ellen nemzetközi elfogatóparancs is érvényben van.
Juhot és sertéseket is ölt az elmúlt időszakban egy medve Bögözben – csütörtökön a hatóságok már nem tudták elkergetni a nagyvadat a házak közül, így kénytelenek voltak kilőni azt.
szóljon hozzá!