
Fotó: Konstanca megyei tűzoltóság Facebook-oldala
Nem kerülte el a beharangozott viharos időjárás a Fekete-tenger romániai partszakaszát, számos helyre riasztották a Konstanca megyei tűzoltókat – üdülőtelepülésekre is – menteni, valamint az ítéletidő utáni károk elhárítására. Székelyföldiek is posztoltak a tengeri körülményekről.
2024. augusztus 31., 22:122024. augusztus 31., 22:12
2024. augusztus 31., 22:172024. augusztus 31., 22:17
A Konstanca megyei tűzoltóság szombat délutáni tájékoztatása szerint a riasztások nyomán több embert kellett kimenteni a vízből, az elmúlt 24 óra tekintetében pedig kétszázat is meghaladó vészhelyzetben avatkoztak be a rendkívüli időjárási körülmények miatt.
számos helyen a tűzoltók segítségére volt szükség. Úttesteket is fel kellett szabadítani, részben a kidőlt fáktól, részben pedig az árvízszerű esőzés után hátramaradt iszap és egyéb hordalék eltakarításával. Emberi áldozatokról nem számoltak be a tűzoltók, az anyagi kár viszont jelentős az előzetes becslések szerint.
Sokan Székelyföldről is a nyár végi napokra időzítették a tengerparti üdülést, sajnos „belefutva” a rossz időbe, így szinte mindenkinek akad egy ismerőse, aki e témában posztolt. Korodi Attila csíkszeredai polgármester is a Fekete-tengerről jelentkezett be, betyárnak nevezve a hajnali vihart, ami aztán reggelre mérséklődött.
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
5 hozzászólás