
Három elismert sportvezető osztotta meg a tapasztalatait
Fotó: Tuchiluș Alex
„Felépítettünk egy nagyszerű csapatot, de elveszítettük a nézők támogatását” – summázta keserűen Diószegi László, a Sepsi OSK elsőosztályú labdarúgóklub elnöke egy minapi sepsiszentgyörgyi panelbeszélgetésen.
2025. március 16., 17:232025. március 16., 17:23
Legyen szó futballról, jégkorongról vagy karatéról, a versenysportok világában keményen meg kell dolgozni a sikerért. Miklós Csongor pszichológus, mentálhigiénés szakember kérdezte a vezetőket a Mathias Corvinus Collegium sepsiszentgyörgyi rendezvényén, még szerdán.
2011-ben, amikor a klub megalakult, az volt a cél, hogy Sepsiszentgyörgyöt feltegyék a focitérképre, a városnak is legyen másodosztályos csapata. Ehhez képest a sikerek egymást érték, rövidesen élvonalba jutott a Sepsi OSK. Diószegi László klubelnök szerint a telt házas meccsek, a támogató közösség, a győzelemmel záruló mérkőzések együttesen adtak okot az elégedettségre.
2011-ben alapította a Sepsi OSK csapatát, amelyet hat év alatt az ötödiktől az első osztályba vezetett
Fotó: Tuchiluș Alex
Ugyanakkor az is igaz, hogy a játékosok az utóbbi időben hullámzó teljesítményt nyújtanak, ezen dolgozniuk kell.
– vallott őszintén Diószegi. Noha az OSK szurkolótábora hűen kitart, a klubelnök szerint érthetetlen, hogy a sepsiszentgyörgyi nézők jelentős része miért fordult a saját csapata ellen, hogy történhet meg az, hogy a saját játékosaikat fütyülik ki.
„Mindent meg fogunk tenni a közeljövőben, hogy valamilyen szinten visszacsalogassuk a nézőket a lelátóra, hiszen akkor van értelme a sportnak, hogyha nagy tömegek élvezik azt” – tette hozzá.
Nagy Attila hokis szakember, a Román Jégkorong-szövetség elnöke úgy véli, sikerült hatékony vezetői csapatot összeállítani úgy az akadémia, mint a szövetség élére. Eredményesnek tekinti Székelyföldi Jégkorong Akadémia működését, amelyet az előítéletek ellenére építettek ki, és amely most nyolc, egyre erősödő központot tud maga mögött. Büszke az SZJA U18-as csapatára is, aki épp ezen a héten a magyar jégkorongbajnokság döntőjében lép jégre.
Nagy Attila Ferenc, a Székelyföldi Jégkorong Akadémia ügyvezetője, a Romániai Jégkorongszövetség elnöke
Fotó: Tuchiluș Alex
Szerinte még mindig akad olyan terület, ahol változásra lenne szükség.
– vélekedett.
Nagy érdeklődés övezte a beszélgetést
Fotó: Tuchiluș Alex
Ami a szövetségi munkát illeti, kétségtelenül a közelgő sepsiszentgyörgyi jégkorong-világbajnokság a legnagyobb kihívás, hússzú távon viszont azon szeretne dolgozni, hogy a székelyföldi jégkorong fejlődjön, az akadémia célja beteljesüljön: központjai önállósodjanak, megfelelő szakmai és anyagi háttérrel rendelkezzenek, és tudjanak felnőtt csapatokat versenyeztetni, a lehető legjobb szinten.
Vass Hunor, a Sport-All SC elnöke és az MTK Budapest karateedzője nem érzi kudarcnak azt, ha nem nyernek meg egy versenyt, vagy nem hozzák az elvártat, viszont a munkában hisz, abban, hogy a befektetett erő és energia tükröződik a teljesítményen.
Vass Hunor 15 éve lépett az edzői, sportoktatói pályára
Fotó: Tuchiluș Alex
„A sportolóként megélt kudarc a nevelés egyik elengedhetetlen alkotóeleme” – szögezte le Vass Hunor. Célként tűzte ki, hogy az elkövetkező években európai vagy világbajnokságon is bizonyítsanak. Hivatásként tekint az edzői szakmára, szívügye az oktatás.
– fogalmazott. Meggyőződése, hogy a sportolók képzése mellett legalább annyira fontos az is, hogy a tanítványokból egészséges felnőtt váljon.
Miklós Csongor pszichológus utánpótláskorú sportolókkal, szüleikkel, edzőivel dolgozik
Fotó: Tuchiluș Alex
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
A 3000 éves múlttal büszkélkedő város már akkor a szívem csücskébe került, amikor tavaly áprilisban, az albániai bortúráról való hazatértünkben oda is tettünk egy napos kitérőt. Bár valamelyest más arcát mutatta, Bari most sem okozott csalódást.
Advent első vasárnapján kis és nagy közösségekben, a városok és falvak közterein is meggyújtják a koszorú első gyertyáját, jelezve, hogy elkezdődött a karácsony fele vezető út.
Egy mezősályi halastóba esett, és az iszapba ragadt egy férfi szombaton este.
Leszakította a villanyvezetéket és egy autóra esett egy fa szombaton este Marosvásárhelyen.
Szombaton egy LPG-t (autógázat) szállító tartálykocsi borult árokba a 26-os országúton, Vaslui megyében.
1 hozzászólás