
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi kórházban mérték fel az igényeket a magyarországi Plüss Kommandó képviselői, azért, hogy megnézzék, pontosan mire lenne itt szükség a babák és anyukák számára. Csíkszereda a következő célpontjuk, már eldöntötték, hogy egy 16 millió forintos, koraszülött-életmentő gépet fognak adományozni.
2023. szeptember 25., 18:442023. szeptember 25., 18:44
2023. szeptember 25., 19:232023. szeptember 25., 19:23
Harminchárom magyarországi klinikán már használják azokat az eszközöket, amelyek a koraszülött babák fizikai és idegrendszeri fejlődését segítik, Erdélyben most először a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórház újszülött osztályára került egy Babafészek csomag, amely több olyan speciális, textil terméket tartalmaz, amely a kicsiket segíti.
A Plüss Kommandó – Alapítvány az Alapítványokért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke Nyilka Ildikó elmondta, hogy
További céljuk, hogy kiépüljön egy olyan körforgás Gyergyószentmiklóson is, amely ezeket az eszközöket támogatások révén folyamatosan biztosítani tudja a kórházban születő kicsiknek.
Ahhoz, hogy adományozhasson, a szervezetnek is adományokra van szüksége adományozásra számos mód és lehetőség van – ezek a Plüss Kommandó Facebook-oldalán, és honlapján megtalálhatók.
Fotó: Gergely Imre
Fülöp Enikő, a gyergyószentmiklósi kórház menedzsere a Plüss Kommandó felajánlását megköszönve elmondta, hogy az intézménynek nincs külön koraszülött osztálya, de itt is jó hasznát veszik a babafészek csomagoknak, ugyanis
A múlt évben például 274 gyergyói újszülöttből 38 volt koraszülött. A speciális ellátást igénylő újszülötteket Csíkszeredába, vagy Marosvásárhelyre szállítják.
Fülöp Enikő hangsúlyozta: örül, hogy a Gyergyószentmiklósi kórház révén elindult kapcsolatnak köszönhetően a csíkszeredai kórházat a nagy értékű adományhoz tudják segíteni.
– mutatott rá.
Fehér Dálya Emőke doktornő kifejtette, a Plüss Kommandó által biztosított termékek nagy segítséget jelentenek azoknak a koraszülötteknek és olyan rendes időben születő babáknak is, akik nehezebben születtek meg, nehezebben alkalmazkodnak az élethez, és valamilyen ok miatt csak későbben találkozhatnak az édesanyjukkal.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!